Alçı Sıva İşçilik Fiyatları 2021

Bu yazımızda sizlere alçı sıva m2 fiyatları konusunda geniş bilgiler aktaracağız.

Makinalı/makine veya elle atılabilen tuğla üstünde, duvar, iç cephe ve tavan gibi yerlerde kullanılan hazır ve abs olmak üzere farklı alçı sıva ve fiyatları bulunmaktadır. Bu konuda aktaracağımız bilgiler sadece alçı sıva işçilik fiyatları değil, aynı zamanda alçı sıva metrekare (m2) fiyatları konusunda da bilgiler bulacaksınız. Sıva ustası makinalı alçıyı uygulanacak mekâna daha hızlı ve kolay bir şekilde uygulayarak size zaman tasarrufu sağlar.

Yazımızda alçı sıva fiyatlarına ek olarak, saten alçı işçilik fiyatları, sıva ustası fiyatları, kara sıva fiyatları, 1 m2 sıva maliyeti, alçı fiyatları konularında bilgi sahibi olacaksınız.

Alçı Sıva İşçilik Fiyatları 2021

Alçı Sıva Nedir ?

Jips olarak bilinen mineral taşının toz haline alçı denir. Yeryüzünde bulunan düşük yoğunluklu taşlardan biri olan alçı taşı günümüzde her alanda karşımıza çıkmaktadır. Alçı taşının işlenmesi sonucu elde edilen ürüne alçı sıva yada diğer deyişle sıva alçısı günümüzde dünyanın birden fazla ülkesi ve ülkemizde ev ve iş yerlerinin duvar ve tavan kaplama uygulamalarında karşımıza çıkar. Aynı zaman da tıp alanında da kullanımı yapılmaktadır. Ürünlerin kalitesine göre alçı fiyatlarında ciddi farklılıklar olabilir.

Alçının insan sağlığına tehdit oluşturmayan özellikleri ise yanmaz ve dayanaklı bir yapıya sahip olmasıdır. İnsan sağlığını tehdit eden toksin ya da zehirli madde olmayan alçı taşından elde edilen alçı, bitkiler ve hayvanların yaşamını etkilemez hatta iyileştirme özelliğine sahiptir. Ev ve iş yerlerinde şekillenme ve dekor amaçlı da kullanılmaktadır. Günümüzde evlerinizin ve ofislerinizin duvarlarına alçı sıva uygulandığında pürüzsüz bir duvar elde edilmiş olur.

Saten Alçı Nedir ?

Saten alçı, alçı ile sıvanan yüzeyin daha pürüzsüz olması için kullanılan ince bir alçı türüne nedir. Saten alçı duvarların pürüzsüz olmasını sağladığından ismini bir kumaş türü olan satenden almıştır. Saten alçı duvarlar gibi tavana da uygulanabilir. Saten alçı işçilik fiyatları ise yapılan işin kalitesine göre değişiklik gösteriyor.

Kara Sıva Alçı Nedir?

İnşaat bittikten sonra yani tuğla bittikten sonra yapılan ilk çalışmaya denir. Bu çalışma her zaman sıva alçıdan önce yapılır.

Alçı Sıva İşçilik Fiyatları 2021 (Sıva Alçı Fiyatları)

UYGULAMAMALZEMEİŞÇİLİKFİYAT ARALIĞI
MAKINALI ALÇI8TL-13TL10TL-20TL18 ve üzeri
ALÇIPAN ÜZERİ SATEN ALÇI3TL-5TL8TL-13TL11 ve üzeri
KARA SIVA ALÇI2TL-3TL10TL-15TL12 ve üzeri
alçı sıva işçilik ve malzeme fiyatları

Alçı sıva fiyatları yukarıda da bahsettiğimiz üzere farklı uygulamalarda (makinalı, kara sıva, saten alçı, kara sıva) farklı fiyatlara sahiptir. Dolayısıyla aşağıdaki fiyatlarımız bu değerlere göre hesaplanmış ve değerlendirilmiştir. Böylece 1 metrekare sıva maliyetini aşağıda inceleyebilirsiniz. Sıva alçısı fiyatlarımız aşağıda inceleyebilirsiniz.

Kara Sıva m2 Fiyatları 2021

Mevcut inşaatın durumuna ve büyüklüğüne göre fiyatlar değişmektedir. Bisimetri olarak ev yapımı kaba işçiliği bittikten sonra yapılacak kara / kaba sıva m2 fiyatları 12 TL‘den başlayan fiyatlar sizlere yardımcı oluyoruz.

Alçı Sıva Uygulaması

Alçı sıva yada saten alçı uygulamasının tercih etmenizin birden fazla sebebi vardır. Uygulanacak olan mekâna ısı yalıtımında katkısı vardır. Alçı sıva uygulanacak alan ev ise bu sizi kışın kabarık ısıtma faturalarından kurtarır. Aynı şekilde ses yalıtımına da büyük katkısı vardır. Alçı sıvanın hesaplı olması sizi kara sıva maliyetinden kurtarır. Alçı makinası ile istenilen alana uygulanırsa hızlıdır, şantiyelerde işçilik hızını artırarak işin erken bitmesine katkı sağlar.

Alçı sıva uygulanan binaların yükü hafifleyerek deprem güvenliğini arttırdığı için tercih edilme sebeplerinden biridir. Alçı sıva kullanıldığı alana nefes aldırır ayrıca kanserojen bir etkisi de yoktur. Bakteri üretmeyen bir yapıya sahiptir. Alçı sıvanın yapısında olan boşluklar sayesinde uygulandığı iç mekanlarda rutubeti emer, hava kuruyunca da emdiği nemi tekrar ortama geri vererek iklimlendirme yapar. İç mekanların kışın sıcak yazık serin olmasını sağlar. Uygulama yapımı ve onarımı çok kolaydır. Alçı sıva fiyatları çok ekonomiktir.

Çimento, kum, kireç gibi malzemelerle yapılan kaplama kara ve ince sıvayla kıyaslama yapıldığında %20 daha uygun maliyeti vardır. Ayrıca çabuk donma özelliği olduğundan inşaatın hızlanmasına ve daha çabuk kullanılabilir olmasını sağlayarak (tuğla üzerine)inşaat ekonomisine de katkısı büyüktür. Alçı sıva yangına maruz kaldığında içeriğindeki özellikler sayesinde yangının ilerlemesini engeller. Alçı sıvayı kara sıvadan ayıran bir diğer özelliği ise sesin yansımasına daha çok engel olmasıdır. Kaba sıvası yapılan boyalı duvarların üzerine alçı sıva geçilerek pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Alçı Sıva Fiyatları Neden Değişiyor

Alçı sıva diğer sıva malzemelerine göre daha kaliteli olması ve çevreye hiçbir zararının olmaması sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen inşaat malzemesi haline gelmiştir. Ankara’da en çok kullanılan inşaat malzemelerinden birisi de alçıdır. Değişen kaliteye göre fiyatlarda değişiklikler bulunmaktadır

Alçı Sıva Nasıl Yapılır ?

Öncelikle inşatın kaba işçiliği bittikten sonra kaba alçı uygulanır, ardında sıva alçısı uygulanır ve sonunda saten alçı ile çalışmaya son verilir. Tabi burada önemli olan kullanılan malzemelerdir.

Sonuç

Bu makalemizde alçı sıva fiyatı tüm enine boyuna anlatmaya çalıştık, Ankara ve 2020 yılı için fiyatlarımız sizler için yararlı olacağını düşünüyoruz. Daha fazla detay için lütfen bizi arayınız.

2 thoughts on “Alçı Sıva İşçilik Fiyatları 2021”

  1. Pingback: Pvc Pencere Markaları Karşılaştırma Ve Fiyatları 2020 | Bisimetri

  2. Pingback: Komple Ev Tadilatı Fiyatları ( Maliyet ) Ankara | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.