Andezit Taşı İşçilik Döşeme Fiyatları

Andezit taşı : Volkanik süreçlerden dolayı oluşmuş, genelde İç Anadolu bölgesinde (Ankara, Manisa) çıkartılan ve çoğunlukla dekorasyonda kullanılan bir çeşit taştır. Bu maddeye Ankara merkezli bir taş olduğu için Ankara taşı da deniliyor. Andezit taşı işçilik fiyatları ise yapılan işlerin içeriğine göre değişiklik gösteriyor.

Table Of Contents

Andezit Taşı Nedir?

Andezit taşı : Çevre ile ilgili yenileme çalışmalarında en çok kullanılan ve diğer taşlara göre daha sağlam olmasından dolayı tercih ediliyor. Piyasada birçok farklı renk seçeneğiyle bulunmakta ve kullanılmaktadır. Kaplama Fiyatlarımız malzemeli ve malzemesiz , üstelik yapılacak işin boyutuna göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden aşağıdaki verdiğimiz rakamlar minumum işçilik ve malzemeli rakamlardır. Andezit taşı işçilik fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Andezit Taşı İşçilik Fiyatları

Andezit Taşı ÖzellikleriAslında saymakla bitmez yapıda en çok bu üründen kullanılmasının bir çok sebebi bulunmaktadır. Birçok renk modeli seçeneği, sağlam olması, güzel görünümünden dolayı diğer kullanılan yapı malzemelerine göre daha çok tercih edilir, üstelik görünüme kattığı değerden dolayı, andezit zemin kaplama uygulamalarını sıkça görebilirsiniz. Üstelik birbirlerini tamamlayan benzer modeller uygulandığından dış ortama farklı bir hava katacaktır.

  • Toprak yüzeyin sağlam olmayışından dolayı bu yüzelerin sağlamlaştırılması için ilk tercihtir.
  • Toprak yüzeyin üzerine dekoratif çalışma yapılabilmesi için modelli çalışmasını kullanabilirsiniz.
  • Bina çevresinin kolay bozunabilir olmasından dolayı, çok daha sağlam ve kullanışlı olan bu taş tercih edilir.
  • Dona karşı önlem almak için, içeriği gereği diğer ürünlerin dayanmayacağı soğukluğa dayanır.

Andezit Döşeme Kullanımı

Genellikle binaların girişinde, çevresinde ve pencere altı yüzey, duvar  kaplama için kullanılır. Bunun haricinde özellikle büyük binalarda çevre düzenlemesinde andezit döşeme kullanılır. Aşağıda yaptığımız çalışmadan bir örnek görebilirsiniz.

Andezit Zemin Kaplama Nasıl Yapılır ?

Öncelikle gevşek toprağın yüzeyden alınması, kot birimine göre 10 cm civarından tasviye hasır çelikli beton atılır, üstüne kum ve çimento sudan oluşan harç serilerek andezit taşı döşenir. Andezit duvar kaplama ise mil kum ve çimento karışımlı oluşan harçla bir cm’lik derz ile uygulama yapılır.

Andezit Zemin Kaplama Malzemeleri

Genellikle için, 1 metreküp 03 kuma, bir torba çimento karışımı ile meydana gelen harç ile yaklaşık 10 metre karelik yere andazit yer döşeme uygulaması yapılabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Öncelikle, her işte olduğu gibi işi yapacak ekibinin profesyonel ve deneyimli olması gerekmektedir. Çünkü zaten pahalı olan bir ürünün kalitesiz işçilikle berbat edilmesini kimse istemez. Yani hem paranız hem de zamanının boşa gider. Uygulama sırasında, derz aralıkların eşit aralıklı olması gerekmektedir. Bununla beraber talep edilen eğimin dikkate alınıp ona göre işlem yapılmalıdır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.