Ankara Şap Ustası | Ankara Şapçı | Şap Dökümü

Bu sayfamızda sizlere Ankara şap ustası ( şapçı ) konusunda sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Bu konuda şapçı fiyatları ve Ankara’da şap beton servislerinin nerede ve makinalı sistemler ile beton şap nasıl uygulandığını sizlere bahsedeceğiz.

Şap ( Tesviye )Betonu Neden Kullanılır

Mekanların zeminlerine laminat , parke, seramik fayans granit karo gibi döşeme için için zeminlerin düz ve uygun olması gerekmektedir. Bunu yapmak için, çeşitli farklı şap türleri yapılmaktadır. Islaktan yarı kuru ve kuru şap çeşitleri bulunmaktadır. Şap Betonunun diğer bir ismi ise tesviyedir. Tesviye şapı bir çok alanda kullanılmaktadır. Bunlar kısaca ;

  • Bina Şapı
  • Ev Şapı
  • Dükkan Şapı
  • Saha Şapı
  • Teraş Şapı
  • Daire Şapı
  • Fabrika Betonu
  • Hazır Beton Şapı

Yukarıda saydığımız işlerin tümünü şapçı ustası yapmaktadır.

Makinalı Şap Dökümü Ankara

Bilindiği gibi şap dökümünün çeşitleri vardır, yani şap dökümü manuel veya makinalı ile yapılabilir. Makinalı şap dökümünü, manuel şap dökümüne istinaden çok daha karlı ve verimlidir. Hem zamandan hem de maliyetten kazandırılır, böylece planlama ve sistematik iş gelişimi çok daha basitçe yapabilirsiniz.

Ankara Şap Beton Gelişimi

2000 yılların başında inşaat verilen hızdan dolayı, şap betonu artık birçok yerde kullanılmaya başlandı, bu yüzden farklı şap çeşitleri ve firmaları ortaya çıkardı. Manuel yöntemlerle atılan şap artık kendini otomatik makinalı şap yöntemlerine döndermiştir, böylece perdahlı veya helikopterli şap sistemleriyle beraber artık şap işlerinizi çok daha hızlı hale getirildi. Bu yüzden Ankara şap ustaları çokça görebilirsiniz.

Makinalı Şap Ustası Ankara ( Şapçı Ustası )

Ankara şap ustası olarak sizlerin şap konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayarak sizlere en iyi çıktıyı üretmek için profesyonel işçilik yapmaktayız. Şap betonu bildiğiniz gibi, fayans, seramik gibi zeminlerin altına atılarak zeminin düz olmasında ve hem yapılan işin sağlamlığı hem de profesyonel işçilik anlamında çok önemli rol oynamaktadır. Bu konuya dikkat edilmezse, hem zemin yamukluğu ve hem kalitesiz işler yapılmış olur. Makinalı şap ustası ( Şapçı ) olarak yaptığımız işler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Şap Atma Fiyatları ( Maliyeti )

Şap fiyatları bildiğiniz üzere yapılan işin büyüklüğü ve atılan şapın kalınlığına göre ciddi oranda değişmektedir. Tabi bunun yanında şapçı / şap ustası işçiliğinin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Eğer malzemeli olarak şap atma fiyatları talep ediyorsanız bu durumda, şap içerisindeki malzemeleri de ne kadar önemli olduğunu belirtmemiz gerekir. 

Kaç Tip Şap Beton Çeşidi Vardır ?

Zaman geçtikçe hem kaliteye hem de inşaatlarda ihtiyaçlar değişmektedir. Buna bağlı olarak da şap betonu ve şap ustası çeşitlenmeye başlamıştır. Bu yüzden sizlere aşağıdaki birçok şapçıların attığı şap çeşitlerinden bahsedeceğim.

Kuru Şap

Katmanlar halinde zemine, klasik bilinen çimento, şap ekibi ile makinalı sistemler ile şap betonun dökülmesidir. Ankara şap beton işleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Perlitli Şap

Perlit şap sıva hafifliği dolayı taşıma ve yapısal maliyetleri azaltmasından dolayı yani ses, toz, , yangın, haşarat ve dışa koşullara karşı kusursuz izolasyon sağlar.

Diğer İlgili Makaleler