Asma Tavan Fiyatları [ İşçilik ve Malzeme ] 2021

Ev tadilatının en önemli parçalarından bir tanesi olan asma tavan bugün konumuz. Asma tavan fiyatları yapılacak çalışmaya göre değişiklik gösteriyor. Aşağıda vereceğimiz m2 bazında fiyatlar, Ankara ili içerisinde minumum fiyatlardır, bu fiyatların işin karmaşıklığıana ve yapılacak işin özelliklerine göre değişik gösterebilir ama bu fiyatlar en azından sizlere yaptıracağınız asma tavan işçilik ve malzeme fiyatı konusunda sizlere genel bir fikir verecektir.

Asma Tavan Fiyatları [ İşçilik Ve Malzeme ] 2021

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan alçıpan yardımıyla ışıklı ve ışıksız şekilde tercih edilen, genellikle görselliğin ön planda tutulduğu salon, ofis ve dekoratif yerler için yapılan tavan çalışmadır.

Asma tavanın, spot ışıklarıyla oluşturduğu havayı hayal edebiliyorsunuzdur. İşte tam da o havayı vermek için büyük mesken ( salon, banyo, mutfak, ofis… ) yerlerde sıkça tercih edilir. Sizlerin de asma tavana ihtiyacınız var ise aşağıdaki modeller ve fiyatlar sizlere bu konuda bilgi verebilir.

Asma Tavan Fiyatları Neden Değişkenlik Gösteriyor ?

Asma Tavan fiyatları ( maliyeti ) yapılan işçilik ve kullanılan malzemeye göre değişiyor. Aşağıdaki vereceğimiz fiyatlar asma tavan m2 fiyatı cinsinden olacaktır. Bu fiyatlar, piyasada genel olarak kullanılan ürünlerdir, nihai fiyat için, çalışmanın yapılacağı mekan, ödeme şekli, işin büyüklüğüne göre fiyatlarımızda değişmeler olabilir. Nihai asma tavan metrekare fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Asma Tavan İşçilik ve Malzeme Fiyatları ( maliyeti ) 2021

Asma tavan fiyatları malzeme, alan, işçilik fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda size bu konuda tüm bilgileri gösteren tablomuzu sunuyoruz. Böylece, asma tavan fiyatlarını tek bir listede görebilirsiniz.

Asma Tavan Malzeme Fiyatları

ASMA TAVAN ÇEŞİDİMALZEME
ALÇIPAN ASMA TAVAN FİYATLARI25TL/m2
ALÜMİNYUM ASMA TAVAN FİYATLARI85TL/m2
METAL ASMA TAVAN FİYATLARI85TL/m2
BANYO ASMA TAVAN FİYATLARI85TL/m2
CLİP-İN ASMA TAVAN FİYATLARI85TL/m2
LED IŞIK BANDI FİYATLARI40TL/mtül
KAROLAM ASMA TAVAN 60X60 ECO 55TL/m2
Asma tavan malzeme fiyatları 2020

Asma Tavan Metrekare Fiyatları 2021

Aşağıda asma tavan fiyatları 2021 yılı için genel bir fiyatlandırma yapılmıştır. Bu fiyatlar yapılacak işin büyüklüğü, nerede olduğu ve fiyata direk etki eden proje etkisinden dolayı iş bazında değişebilmektedir. Asma tavan fiyatın kapsamında sadece asma tavan işçilik kalemidir.

ASMA TAVAN MODELİM2 Fiyatları
ALÇIPAN ASMA TAVAN FİYATLARI45TL/m2
ALÜMİNYUM ASMA TAVAN FİYATLARI110TL/m2
METAL ASMA TAVAN FİYATLARI110TL/m2
BANYO ASMA TAVAN FİYATLARI110TL/m2
CLİP-İN ASMA TAVAN FİYATLARI110TL/m2
LED IŞIK BANDI FİYATLARI60TL/mtül
KAROLAM ASMA TAVAN 60X60 ECO 80TL/m2
Asma tavan fiyatları 2021

Asma Tavan Malzemeleri ve Modelleri Fiyatları

Asma tavan modelleri ve fiyatları, yukarıda da bahsettiğimiz üzere, hem malzeme hem de işçilik anlamında değişiklik gösteriyor. Çünkü modellerin değişmesi durumunda işçilik fiyatımız değişmeler olabiliyor, çünkü o iş için harcayacağımız zaman artıyor ve üstelik daha özenli bir işçilik talep ediyor. Asma tavan modelleri işin yapılacağı yere göre de ciddi değişikler gösteriyor. Örneğin, banyolarda uyguladığımız asma tavan modelleri, ofislerde uygulamadığımız modellere göre değişlik gösteriyor. Böylece fiyatlarda şekillenmiş oluyor.

Banyo Asma Tavan Modelleri ve Fiyatları

Kullanılacak banyo asma tavanlar, tavanın yapısına ve fayanslarınızın rengine göre değişmektedir fayans metrekare fiyatları konusunda detaylı bilgilerimiz mevcuttur . Yani hem teknik hem de talep edilen görüntüye göre değişmektedir. Örneğin alçı tavan daha sadece ve tadilata uygun değilken, çünkü alçıpan asma tavan bir bütün olarak tavan monte edilir ve ek olarak işlem yapılmaz. Bu modelle asma tavanın üstüne bir çalışma yapmak isterseniz, tüm alçıpanın yapısını bozabilirsiniz. Bununla beraber baştan yapmak zorunda kalırsınız. Diğer taraftan klipin asma tavan yaptırmak isterseniz, asma tavan modelinizin fiyatı ( maliyeti ) değişir ve ona göre bütçenizi ayarlamanız gerekmektedir. Banyo asma tavanlarda genel olarak, klipin tavan veya alçıpan asma tavan kullanılmaktadır.

Alçıpan Asma Tavan Fiyatları

Alçıpan, dış düzeyi karton ile kaplı ortası ise alçı ile kaplı olan maddelerden yapılan bir yapıl malzemesidir. Bu malzeme asma tavanlarda sıkça kullanılır çünkü bu ürünün fiyatı diğerlerine göre daha uygun olmaktadır. Bu yüzden birçok tavan çalışmaları için tercih edilir. Alçıpan asma tavan fiyatları genelde 25 TL /m2 fiyatlarla sunulmaktadır.

Alçıpan İşçilik Fiyatları

Alçıpan malzemelerin tavan uygulanması durumunda, alçıpan işçilik fiyatlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Alçıpanın uygulanması sırasında önemli olan işçiliğin düzgün bir şekilde uygulanması ve çalışma bittiğinde herhangi bir hatanın olmaması gerekmektedir. İşçilik fiyatlarımız ise 20 TL / m2 fiyatlarıyla değerli müşterimize sunmaktayız.

Klipin Asma Tavan m2 Fiyatları

Klipin asma tavanlar, genel banyo, tuvalet ve ofislerde, hastanelerde, banka, otel, mağazalarda kullanılan ve dayanıklı elementlerden ( alüminyum veya galvaniz saçtan ) yapılman bir asma tavan çözümüdür. Klipin asma tavanlar bir taşıyıcı profil ile tavana monte edilir ve bu profiller arasında talep ve alanın durumuna göre monte edilmektedir. Clipin asma tavan işçilik + malzeme fiyatları 120 TL / m2 civarındadır.

Metal Asma Tavan Fiyatları

Aslında isminden anlaşılacağı üzere klipin asma tavana benzemesinden dolayı karıştırılabilir. Çünkü görünüş itibariyle ürünler birbirlerine benzemektedir. Aslında tavanın metal delikli plakalarla kaplanmasıyla oluşan bir asma tavan malzemeleri çeşitlerinden bir tanesidir. Fiyatı İşçilik + malzeme 120 / m2 civarındadır.

Taşyünü Asma Tavan Fiyatları

Taşyünü asma tavan, bazal taşının farklı kimyasallarla karıştırılarak bir asma tavan malzemeleri çeşitleri olarak kullanılmasıdır. Metal asma tavan’da olduğu gibi bir profil üzerine yerleştirilerek tek tek döşemesi yapılır. Sağlıklı ve yanmaya dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Taşyünü asma tavan fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Asma Tavan Fiyat Hesaplama

Asma tavanlar genelde m2 üzerinden işlem yapılır, çünkü işler bazen o kadar azdır ki burada m2 hesabı değil, paket iş hesabı yapılmaktadır. Hadi gelin beraber asma tavan fiyat hesaplama nasıl yapılır bakalım. Öncelikle asma tavanınızın ne kadarlık bir alanı kaplandığı bulmamız gerekir aşağıda bu hesabı nasıl yaptığımızı göstereceğiz. Öncelikle odanın EN ve Boy’unun bularak alanı hesaplayalım. Örneğin, 3 metre en 5 metre boyu olan bir salonunuz olsun burada basitçe 3×5 = 15 m2 alan için asma tavana ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu fiyatı ürün m2 fiyatı ile çarparak asma tavan fiyat hesaplamasını yapabiliriz.

Asma Tavan Modelleri ve Fiyat Listesi

Asma tavan modellerini görüp ona göre bir seçim mi yapmak istiyorsunuz, aşağıda sizlere yaptığımız bazı modellerin görüntülerini göstereceğiz, istediğimiz modele göre sizlere ürün teslim yapabiliriz.

Asma Tavan Nasıl Yapılır

Öncelikle lazer terazi ile çizgisel bir doğru oluşturuluyor. Sonrasında, saç profiller matkapla delinerek duvara çizgi hattı boyunca oturtuluyor. Akabinde, dikdörtgen veya kare olan düzlemsel şekil verme işlemi duvarların karşılıklı olarak saç profillerle birleştirilerek, alçıpan bölmelerin montajı vidalarla desteklenir.   Sağlamlık ve güvenilirlik açısından; matkap, vida, profil ve alçıpan malzemeleri kesinlikle temin edilmeli ve bu malzemelerin haricinde suni malzemeler kullanılmamalıdır. Tavan alçıpanı, rutubet, nem ve su sızıntısı sorunlarına karşı temelden ve kesin bir tedbir alınarak bu öncüllerin alçıpana temas etmemesi sağlanmamalıdır.

Sonuç

Asma tavan fiyatları görüldüğü üzere yıldan yıla malzemeden malzemeye ve işçiliğe göre ciddi oranda değişmektedir. Üstte sizlere bu konuda derim bilgiler vererek açıklamaya çalıştık. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4 thoughts on “Asma Tavan Fiyatları [ İşçilik ve Malzeme ] 2021”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.