Bağcılar su kaçağı tespiti | Cihazla Kaçak Bulma

Bu sayfamızda Bağcılar su kaçağı tespiti ili için değerli bilgiler vermeye çalışacağız. Su kaçağı tespit konusunda birçok faydalı bilgiler elde edeceksiniz.

Su kaçağı ve tespit Nedir ?

Su kaçağı ( sukaçağı )  bilinmeyen veya bilinen bir sebepten dolayı suyun gitmesi gereken yerden gitmezse, su kaçakları olmaktadır. Su kaçağı / tıkalı tesisat / kanalizasyon tıkanıklığı belki de en baş ağrıtıcı problemlerden bir tanesi olan ciddi bir sorundur, çünkü tesisatı bazen kırmak gerekebilir bu yüzden kırmadan kaçak su tespiti yapabilmek önemlidir. Tesisat su kaçakları olmasının ve  birçok nedeni var ve su kaçağı nasıl çözüleceğinin de birçok yöntemi vardır. Dolayısıyla biz bu su kaçağı bulma üzerine gideceğiz.

Su sızıntı ve Kanal Tıkanıklık Problemi Neden olur ?

Aslında su kaçağı sorun nedenleri arasında en çok karşılaşılan problem, kalitesiz su tesisatı ve tesisat malzemeleridir. Tabi bunun yanında, su kaçağına sebep olan diğer nedenler de bulunmaktadır. Bunlar, beklenmeyen iç patlama, derz dolgu eskimesi, fayans kırımı, tuvalet-banyo fayans, derz dolgularını açılması ve vana gibi suya engelleme yapan malzemelerin kırılma, eskimesi veya oksitlenmesi su sızıntısı veya diğer bir deyişle su kaçağı problemine yol açan sebeplerden bazılarıdır. Asıl konumuz olan Bağcılar  su kaçak tespiti konusunda geçelim.

su kaçağı Sorun Mudur ?

Su Tesisatı içinde bulunan su kaçağı eğer zamanında önlem alınmaz ise ciddi sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin duvarınız boyası atabilir, su kaçağı olan yerden duvar veya diğer satın aldığınız ürün zarar görebilir veya su kaçağı aşağıdaki komşunuza zarar verebilir. Bu yüzden doğru zamanda tesisat kaçak bulma işlemi yapılması önemlidir. ( Aletle  )Cihazla su kaçağı tespiti veya diğer bir ismiyle termal kamera ile su kaçağı tespiti nasıl yapacağımızı göstereceğiz.

Su Kaçağı Tespiti Servisi

Su tesisat kaçağı tespiti etmemiz için öncelikle göz ile muayene yapılır. Aslında su tesisat kaçağın nerede olduğuna göre bu işlem değişiklik göstermektedir. Örneğin aşağıdaki bazı durumlara bakalım; 

 • Pis su kaçağı tespiti
 • Üst Kattan Su Akması / Su Sızması
 • Duvardaki soğuk su  kaçak tespiti
 • Banyo Fayans arası su sızıntısı
 • Fayans altından su kaçıyor

Tuvaletten alt kata su kaçması gibi durumlarda göz ile muayene yaparak rahatlık su tesisat kaçağı aranabilir ve termal kameralı ile su kaçağı tespiti yapılabilir.

Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti

Termal kamera ile su kaçak tespiti Sultangazi farklı tanımla başka yerlerde görebilirsiniz, su kaçağı bulma aleti yani Kameralı su kaçağı tespiti (bulma) belki en iyi ve en etkili çözümden bir tanesidir. Hem de genel anlamda fiyatı daha efektiftir, diğer taraftan gereksiz kırım ve söküm hizmet kaleminden kurtulmuş oluyorsunuz. Böylece tesisat içindeki tıkanıklığı açma işlemi yapmadan da tespit edebiliriz. Robotla su kaçağı tespiti aslında kanalizasyon kanal tıkanlıklığı ve görüntülenme çok basit bir işlem, cihazını ilgili yere tutarak, su sızıntının ( su kaçağının ) olabileceği yerden gelen sinyalleri dinlemek yeterlidir. Bu cihaz bize su sızıntısı / su kaçağı ile ilgili tüm bilgileri açık ve net gösterecektir.

Kırmadan Su Tespiti Yapılmalı mı ?

Bu yöntem şu şekilde çalışmaktadır. Bir yerde su kaçağı var ama tesisat kaçağı tespit edecek yeterince cihaz veya tecrübe yok, İstanbul su tesisatçısı  hemen çağırdınız, usta geldi. Sonra usta en iyi tahmini yaptı, dedi ki şurada hata var, siz su tesisatçının söylediği su kaçağı tamiri uyguladınız ama bir su sızıntısı tespiti hala devam ediyor. Bu durumda ustayı tekrar çağırdınız ve benzer olarak tekrar en noktasal su kaçağı tespiti  yaptı ve tekrar en iyi ihtimalle birçok yeri kırmadan tesisat tamiri gerçekleştirirdiniz. Ama zaman ve paranız bitmiş oldu. Bu yöntem geleneksel olarak işleyen ama cihazla su kaçağı tespiti göre başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali yüksek olan bu can sıkan bir çözümdür. 

Bağcılar Su kaçağı Tespiti

Sultangazi Su Kaçağı bulma servisi fiyatlarına göz atalım. 

Su Kaçağı tespit / Bulma fiyatı

Eğer tesisat içerisinde su kaçağı nerede, olduğunu yaklaşık bilirse fiyatlarımız daha makul olmaktadır öncesinden bir su tesisatçı ihtiyacınız bulunmaktadır. Aslında sıcak veya soğuk su farketmeksizin Bağcılar su kaçağı buluruz yeter ki bize kaçak ile ilgili her şeyi söylemeniz yeterli. Eviniz, tesisatınız, kanalizasyon,  ne kadar geniş ve karmaşık ise su kaçağını bulmak bir o kadar zor olabilir. Böylece cihazla kameralı su kaçağı bulma beklediğinizden çok daha hızlı da çözülebilir. Su kaçağı tespiti fiyatları Bağcılar için hemen bizi arayınız.

Termal Kamera su kaçak tespit Fiyatları

Yukarıdaki gibi termal kameralı su tesisatçı, su kaçağı tespiti hizmet yapabilir ve  su kaçakları tespitini yapabilir. Her iki çözümde sonuca hızlı ve kırmadan dökmeden tesisat su kaçağı tespiti yapar. Böylece cihazlı su tesisatçısı işinizi çok daha kısa sürede yapabilir.

Kameralı su kaçak tespiti için hızlıca yapar ve bir sonraki adımda işinizi daha kolaylaştırız. Burada ki temel mantık tesisat içinden akan suyun soğukluk farkıysa yerini tespit etmemizi sağlamaktadır. Su kaçak tespiti fiyatları ise yine alanın büyüklüğü ve yerine göre değişmektedir. Kanal açma ve tesisat borularında olabilecek muhtemel hatalar için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz. 

 

kaçak Hizmet Hakkında

Yukarıda sizlere, cihazla Bağcılar su kaçağı tespiti ili ilgili çözümleri, kameralı su kaçak tespiti fiyatları konusunda derin bilgiler aktardık. Bu konuda daha fazla bilgi istiyorsunuz. Eğer kendiniz evdeki su kaçağı tespiti nasıl yapılır diye anlamak isterseniz, ilgili makalemize gidebilirsiniz. 

 

Su Kaçağı Tespiti Hizmet Noktalarımız

 • 100. Yıl Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 • 15 Temmuz Mahallesi Su Kaçağı Tespiti 
 • Bağlar Mahallesi  Su Kaçağı Tespiti
 • Barboros Mahallesi  Su Kaçağı Tespiti
 • Çınar Emre Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 • Demir Kapı Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 • Fatih Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 •  Fevzi Çakmak Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 • Göztepe Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 • Güneşli Habipler Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 • Hürriyet Mahallesi Su Kaçağı Tespiti
 • İnonü Mahallesi Su Kaçağı Tespiti