Bahçe Duvarı Ankara Fiyat [ 2023 ]

İnsanların vakit geçirdiği alanlarda yer alan bahçelerin bahçe duvarı Ankara kapsamında oldukça profesyonel bir şekilde çevrelenmesi olanaklıdır. Hem estetik görünüş hem de işlevsel ortamın oluşması adına birçok insan tarafından tercih sebebi olan bahçe duvarlarının, insanların arzuladıkları sakinlikte bir yaşama ulaşmalarını da mümkün kıldığını ifade etmek olanaklıdır.

Bahçe duvarlarının hangi yöntemler dahilinde yapılacağı, duvarlarda kullanılması gereken malzemelerin ne olduğu vb. hususların her biri, estetik duvarların yapılmasını mümkün hale getirmekte olup bahçe duvarlarının yapılmasından önce bu hususların belirlenmesi gerekmektedir. Estetik ve işlevsel bahçe duvarı, temelde evlerin bahçeleri için yapılmakla birlikte iş yeri, ofis vb. yapıların bahçeleri için de bu tarz duvarlar kullanılabilmektedir.

Bahçe duvarlarında işlevselliği ile ön plana çıkan pek çok çeşit bulunmakta olup bunlardan herhangi biri tercih edilebilmekte ve bahçe alanında muhteşem bir dekorasyon oluşturulabilmektedir. Ankara ili sınırları içerisinde hem işlevsel hem de estetik bahçe duvarlarının yapılabileceği bilinmekte olup bu duvarların, bahçe kısmında sınırları belirleme konusunda işe yarar olduğunu belirtebiliriz.

Ücretsiz Teklif Al

Sizler için online teklifi aktif hale getirdik, tek tuşla teklif al.


Bisimetri – Ankara

Ankarada bahçe duvarı yapımı hizmeti vermektedir.

Bahçe Duvar Çeşitleri

Bahçe duvarlarında, farklı özelliklere sahip pek çok çeşit bulunmakta olup bahçe duvar çeşitlerinin her biri işlevsellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İnsanların ilgisini çeken bahçe duvarlarının türlerini, genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Düzensiz Döşenmiş Duvarlar
 • Taş Duvarlar
 • Taşlarla Dolu Gabyonlar ile Bahçe Duvarları
 • Çimento Duvarları
 • Çiçeklikli Bahçe Duvarları

Yukarıdaki gibi sıralanabilen bahçe duvarlarının her biri, evlerinin sınırları içerisinde yer alan bahçe kısımlarına duvar çekmek isteyen kişilerin tercih sebebi olabilecek bir yapıdadır. Bu kapsamda duvar modellerinin her biri ön plana çıkmakta ve oldukça fazla tercih edilmektedir. Her ne kadar dekoratif unsurlara sahip bahçe duvarlarının tercih edildiği bilinse de bunun yanı sıra bireyler, işlevsel duvarlara da sahip olmak ister. Hem sınırları çizilmiş bir alanda konforlu bir şekilde yaşamak hem de huzur bulmak isteyen kişiler için bahçe duvarlarının en iyi seçenek olduğunu söylemek olanaklıdır.

(İstinat) Çevre Duvarı Faydaları Nelerdir?

Mühendislik yapıları olarak bilinen çevre duvarı; yapılacak bir şeyin, bir dolgu alanının, yapılan bir kazının desteklenmesinde kullanılmakla birlikte farklı kotta yapıların oluşturulması sırasında tercih edilmektedir. Pek çok insan, bu yapıların hangi faydaları bünyesinde barındırdığını merak etmekte olup bu konuda derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır.

Temelde, istinat duvarı faydalarının aşağıdaki gibi sıralanması olanaklıdır:

 • Genellikle seviye farklarının keskin olarak değiştiği alanlarda kullanılır ve zemin malzemelerinin kayması bu şekilde önlenir.
 • Bir dolgu alanının desteklenmesi sağlanır.
 • Yapılan kazının desteklenmesi profesyonel bir şekilde sağlanır.
 • Farklı kottaki yapıların sorunsuz bir şekilde oluşması sağlanır.
 • Zemin araştırılması yapılarak bu duvarların sistemli bir şekilde yapılmasını mümkün hale gelir.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri, istinat duvarlarının faydaları olarak bilinmekte olup sahip olduğu faydalarından ötürü pek çok alanda bu duvarlar kullanılır.

Bahçe Duvarı Ankara

Bilindiği üzere bahçelerde kullanılacak duvarların nitelikleri ve bu duvarların ne şekilde inşa edileceği oldukça önemlidir. Bu durum bahçe duvar konusunda insanların uzman kişilerden destek almasını zorunlu hale getirmektedir. Ankara’da, bahçe duvarlarının profesyonel bir şekilde yapılması noktasında uzman personeller bulunmakta olup bu personeller sayesinde istenilen şekil ve işlevde duvarlar inşa edilebilmektedir.

Ankara bahçe duvarı kapsamında müşteriler, arzuladıkları hizmetlere hızlı ve sorunsuz olarak ulaşma şansı elde etmektedir. Alanında yetkin personeller, müşterilerin istedikleri desenlerde ve yapıda bahçe duvarlarını, çeşitli işlem basamakları dahilinde inşa etmekte ve bu sayede sistemli olarak bahçe duvarlarının oluşması sağlanmaktadır.

Farklı desenli bahçe duvarlarının bulunduğu bilinmekte olup bu duvarların, bahçe alanlarında hoş ve eşsiz dekorasyonlar oluşmasını mümkün hale getirmektedir. Farklı malzemelerden üretilen bahçe duvarlarının işlevlerinde de farklılık bulunmakta olup bazı duvarların estetik yapıları ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra bahçe dekorasyonuna doğrudan katkıda bulunmayan fakat işlevsellikleri ile insanların tercih sebebi olan bahçe duvarlarının olduğu da bilinmektedir. Peki ama bahçe duvarlarının yapımında hangi hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir? Bahçe duvarları nasıl ve hangi yöntemler dahilinde sorunsuz bir şekilde yapılabilir?

Bahçe Duvar Yapımı Aşamaları

Bahçe duvarlarının hangi aşamalar ile yapıldığı birçok insan tarafından merak edilmekte olup bu konuda derinlemesine bir şekilde araştırma yapılmaktadır. Uzman personeller tarafından yapılan bahçe duvarlarının yapım aşamalarını, detaylı bir şekilde aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Bahçe duvarında kullanılacak malzeme ilk etapta belirlenir. Bu kapsamda demir, plastik, beton vb. malzemeler kullanılabilir. Duvarın nasıl bir işleve sahip olması gerektiğine yönelik malzeme seçimi sorunsuz bir şekilde yapılabilir.
 • Malzemenin istenilen boyuta ulaşması sağlanmalı ve ilgili malzemelerin belirlenen alana döşenmesi sağlanmalıdır.
 • Duvarların temelinin sağlam olmasına özen göstermeli ve herhangi bir sarsıntı sırasında duvarların bunlardan etkilenmemesi sağlanmalıdır.
 • Malzemeler, uygun bir şekilde dizilmeli ve duvarın şekillenmesi sağlanmalıdır.
 • Duvarda herhangi bir boyama işlemi yapılacaksa eğer bu işlem gerçekleştirilmeli ve bu sayede duvarların dekorasyonu tamamlanmalıdır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri, bahçe duvarlarının yapımı kapsamında ön plana çıkan işlem basamakları olarak bilinmektedir. Bilindiği üzere bahçe duvarlarının yapımında taş da kullanılabilmekte olup bahçe duvarlarının taşı kapsamında taşta görselliği ön plana çıkaracak işlemlerin yapılması bir hayli önemlidir. Bunun yanı sıra duvarların sağlamlığı, estetik kaygıdan çok daha mühimdir ve bu durum ön plana çıkmaktadır.

Ankara Bahçe Duvarı Fiyatları

İşlemeli başta olmak üzere bahçe duvarında pek çok model bulunmakta olup bu modellerin her biri, görselliğin ön plana çıkmasını olanaklı hale getirmektedir. Malzemeler, duvarın inşasında gerekli olan işçilik, yetkin personellerin her biri, bahçe duvarlarında maliyetin belirlenmesinde ön plana çıkan etkenler olarak bilinmektedir.

Çeşitli kriterlere göre bahçe duvarlarındaki fiyatlandırmaların değişkenlik göstermesi net bir fiyat verilmesini olanaksız hale getirmektedir. Bu nedenle kişilerin bahçe duvarlarında kullanılacak malzemeye karar vermesi ve kaç m2lik alana duvar yapılacağını belirlemesi gerekmektedir. Bu hususların belirlenmesi, duvarların maliyeti konusunda daha net bilgilere ulaşılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Örneğin villa bahçe duvarı maliyetinin villanın geniş bir alanı kapsaması nedeniyle yüksek olacağını söylemek olanaklıdır. Bununla birlikte daha küçük alanlarda maliyette de bir azalma meydana gelmekte olup fiyatlandırmanın daha önce belirlenen kriterlere göre değişkenlik gösterdiğini ifade etmek olanaklıdır.

Beton Bahçe Duvarı m2 Fiyatları

Bilindiği üzere bahçe duvarlarında alanın ne kadar bir genişliğe sahip olduğunu bilmek gerekir. Çevre sınırları kapsamında evin çevresinin ne kadar m2 olduğu, maliyetin ne olacağını belirleme konusunda bir hayli önemlidir. Bununla birlikte bahçe duvar perdesi vb. malzemeler de kullanılabilmekte olup bu malzemeler de fiyatlandırmanın farklılaşmasına neden olmaktadır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen kriterlerin her biri, bahçe duvarı maliyeti belirlenmesi konusunda kritik öneme sahiptir. Bu bağlamda fiyatlandırma konusunda net bir bilginin alınabilmesi için işçilik, malzeme, alanın genişliği vb. hususlar belirleyici olmakta ve bunların her biri, fiyatlandırmanın netleşmesini de mümkün hale getirmektedir. Malzeme olarak betonun kullanılması, betondan meydana getirilen bahçe duvarlarının m2 fiyatlarının da önem kazanmasını mümkün hale getirdiği için bu konuda da derinlemesine bir şekilde araştırma yapıldığını ifade etmek olanaklıdır.

Sonuç

Bu makalemizde sizlere detaylıca Ankara bahçe duvarı konusunda detaylı bilgi verdik. Daha fazla bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir