Çankaya Su Kaçak Tespiti | Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri

Servislerimiz

Çankaya Civarında Su Kaçak Tespiti İçin Neler Yaparız

Su Kaçak Tespiti Hizmeti

Su kaçak tespiti konusunda uzmanlar en iyi şekilde işini yapar.

Cihazla Kaçak Tespiti Hizmeti

Teknolojik cihazlarla zaman kaybetmeden su kaçak sızıntısını tespit ederiz.

Kırmadan Kaçak Tespiti Hizmeti

Kırma dökme olmadan, kaçak tespiti yaparız.

Tesisat Onarım Hizmeti

İhtiyacınız varsa, sizlere her türlü tesisat onarım konusunda destek oluruz.

Bu sayfamızda Çankaya su kaçağı tespiti ili için değerli bilgiler vermeye çalışacağız. Su kaçak tespiti konusunda birçok faydalı bilgiler elde edeceksiniz.

Su kaçağı nedir ?

Su kaçağı ( sukaçağı )  bilinmeyen veya bilinen bir sebepten dolayı suyun gitmesi gereken yerden gitmezse, su kaçakları olmaktadır. Su kaçağı / tıkalı tesisat / kanalizasyon tıkanıklığı belki de en baş ağrıtıcı problemlerden bir tanesi olan ciddi bir sorundur, çünkü tesisatı bazen kırmak gerekebilir bu yüzden kırmadan kaçak su tespiti yapabilmek önemlidir. Su kaçakları olmasının ve  birçok nedeni var ve su kaçağı nasıl çözüleceğinin de birçok yöntemi vardır. Dolayısıyla biz bu Çankaya’da su kaçağı bulma üzerine gideceğiz.

kaçaklar Neden olur ?

Aslında su kaçağı sorun nedenleri arasında en çok karşılaşılan problem, kalitesiz su tesisat ve malzemeleridir. Tabi bunun yanında, su kaçağına sebep olan diğer nedenler de bulunmaktadır. Bunlar, beklenmeyen iç patlama, derz dolgu eskimesi, fayans kırımı, tuvalet-banyo fayans, derz dolgularını açılması ve vana gibi suya engelleme yapan malzemelerin kırılma, eskimesi veya oksitlenmesi su sızıntısı yol açan sebeplerden bazılarıdır. Asıl konumuz olan Çankaya su kaçak tespiti konusunda geçelim.

Su Kaçağı Tespiti Servisi

Su tesisat kaçağı tespiti etmemiz için öncelikle göz ile muayene yapılır. Aslında su tesisat kaçağın nerede olduğuna göre bu işlem değişiklik göstermektedir. Örneğin aşağıdaki bazı durumlara bakalım; 

 • Üst Kattan Su Akması / Su Sızması
 • Duvardaki soğuk su  kaçak tespiti
 • Banyo Fayans arası su sızıntısı
 • Fayans altından su kaçıyor

Tuvaletten alt kata su kaçması gibi durumlarda göz ile muayene yaparak rahatlık su kaçağı aranabilir ve kameralı ile su kaçağı tespiti yapılabilir.

Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti Çankaya farklı tanımla başka yerlerde görebilirsiniz, su kaçağı bulma aleti yani Kameralı su kaçağı bulma belki en iyi ve en etkili çözümden bir tanesidir. Hem de genel anlamda fiyatı daha efektiftir, diğer taraftan gereksiz kırım ve söküm hizmet kaleminden kurtulmuş oluyorsunuz. Böylece tesisat içindeki tıkanıklığı açma işlemi yapmadan da tespit edebiliriz. Robotla su kaçağı tespiti aslında kanalizasyon kanal tıkanlıklığı ve görüntülenme çok basit bir işlem, cihazını ilgili yere tutarak, su sızıntının ( su kaçağının ) olabileceği yerden gelen sinyalleri dinlemek yeterlidir. Bu cihaz bize su sızıntısı / su kaçağı ile ilgili tüm bilgileri açık ve net gösterecektir.

Kırmadan Su Tespiti Yapılmalı mı ?

Bu yöntem şu şekilde çalışmaktadır. Bir yerde su kaçağı var ama tesisat kaçağı tespit edeceke yeterince cihaz veya tecrübe yok, Çankaya su tesisatçısı  hemen çağırdınız, usta geldi. Sonra usta en iyi tahmini yaptı, dedi ki şurada hata var, siz su tesisatçının söylediği su kaçağı tamiri uyguladınız ama bir su sızıntısı tespiti hala devam ediyor. Bu durumda ustayı tekrar çağırdınız ve benzer olarak tekrar en noktasal su kaçak tespiti  yaptı ve tekrar en iyi ihtimalle birçok yeri kırmadan  tamiri gerçekleştirirdiniz. Ama zaman ve paranız bitmiş oldu. Bu yöntem geleneksel olarak işleyen ama cihazla su kaçağı tespiti göre başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali yüksek olan bu can sıkan bir çözümdür. 

Bu yöntem şu şekilde çalışmaktadır. Bir yerde su kaçağı var ama kaçağı tespit edecekken yeterince cihaz veya tecrübe yok, Ankara su tesisatçısı  hemen çağırdınız, usta geldi. Sonra usta en iyi tahmini yaptı, dedi ki şurada hata var, siz su tesisatçının söylediği su kaçağı tamiri uyguladınız ama bir su sızıntısı tespiti hala devam ediyor. Bu durumda ustayı tekrar çağırdınız ve benzer olarak tekrar en noktasal su kaçak yaptı ve tekrar en iyi ihtimalle birçok yeri kırmadan tesisat tamiri gerçekleştirirdiniz. Ama zaman ve paranız bitmiş oldu. Bu yöntem geleneksel olarak işleyen ama cihazla su kaçağı tespiti göre başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali yüksek olan bu can sıkan bir çözümdür. 

Keçiören Su Kaçağı Tespiti

Çankaya Su Kaçağı bulma servisi fiyatlarına göz atalım. 

Termal Kamera su kaçak tespit Fiyatları

Yukarıdaki gibi termal kameralı su tesisatçı, su kaçağı tespiti hizmet yapabilir ve  su kaçakları tespitini yapabilir. Her iki çözümde sonuca hızlı ve kırmadan dökmeden tesisatı yapar. Böylece cihazlı su tesisatçısı işinizi çok daha kısa sürede yapabilir.

Kameralı su kaçak tespiti için hızlıca yapar ve bir sonraki adımda işinizi daha kolaylaştırrız. Burada ki temel mantık tesisat içinden akan suyun soğukluk farkıysa yerini tespit etmemizi sağlamaktadır. Su kaçak tespiti fiyatları ise yine alanın büyüklüğü ve yerine göre değişmektedir. Kanal açma ve borularda olabilecek muhtemel hatalar için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz. 

 

Sonuç

Su kaçağı genelsek olarak da çözülen bir işlem olmasına rağmen maliyet ve iş gücü anlamında sizleri yoracaktır. Çünkü gereksiz kırım / döküm ve zaman kaybı, bununla beraber suyun zarar verdiği alan artacaktır. Uzman ekiplerimizde evlerde veya ofislerde herhangi su kaçağı olduğunda kolayca tespiti ediyor. Sadece mesken olarak değil birçok alanda sizlere destek olmak için varız. Yukarıda sizlere, cihazla Çankaya su kaçağı tespiti ili ilgili çözümleri, kameralı su kaçak tespiti fiyatları konusunda derin bilgiler aktardık. Bu konuda daha fazla bilgi istiyorsunuz. Eğer kendiniz kırmadan evde su kaçağı nasıl tespit edilir diye anlamak isterseniz, ilgili makalemize gidebilirsiniz. 

 

Keçiören Su Kaçağı Tespiti Noktalarımız

 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya
 • Ankara Çankaya

Kaçak Tespiti , Termal Kameralı Su Tesisatçısı, Kanal Açma Hizmet , Kanal Görüntüleme, Tesisat ustası, Tıkanıklık Açma , Tıkanıklık Açma Yöntemler, Petek Tesisat ve Petek Ustası,