Dış Cephe Kaplama Fiyatları ve Malzemeleri 2021

Bu makalemizde sizlere detaylı olarak dış cephe kaplama üzerine değerli bilgiler anlatıyor olacağız. Aşağıdaki bilgilerle ev ve bina kaplama konusunda detaylı bilgiler alacaksınız.

Dış Cephe Kaplama Fiyatları Ve Malzemeleri 2021

Dış Cephe Kaplama Nedir?

Dış cephe kaplama nedir sorusuna; dışarıdan gelen her türlü etkileri içeriye geçirmeyen yani koruyan malzemenin adıdır. Sıcaklığı arttırmak ve görünümü güzelleştirmek için de kullanılır. Özellikle Hava şartlarından dolayı oluşan soğuk havadan korur. Sadece soğuk havadan değil ayrıca ses için de önemli bir etkiye sahiptir. Böylece hem hava hem de gürültü açısından sizlere avantaj sağlayacaktır. Görüntü kısmına gelecek olursak bina dış cephe kaplama işlemlerinde dayanıklılığının yanı sıra görünümü de önemlidir. Bina dış cephe kaplamada birçok model ve çeşit vardır. İstenilen model ve desenle inşa edilebilir.

Dış Cephe Kaplaması Nasıl Olmalıdır?

Cephe kaplaması yapılacak olan yerin öncelikle temiz olması gerekir. Daha sonra kimyasalların vermiş olduğu zararlara karşı dayanıklı ve sıcaklık nedeniyle olası bir genleşmenin olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Olası bir problemde tamir edilmesi sorun olmaması lazım. Şiddetli yağmurlarda veya karlı havalarda su almamalıdır. Bu özelliklere dikkat edildiği sürece herhangi bir sorun olmayacaktır. İşin ehli ustalar ile çalışarak doğru tercihler yapabilirsiniz.

Dış Cephe Nasıl yapılır?

Dış cephe kaplama işlemlerini adım adım sizlerle paylaşalım. Öncelikle dış cephe yapımında yapılacak olan yeri temizlemek ve düzgün bir şekilde çalışmalara devam etmek gerekir. Daha sonra en önemli nokta olarak +5 derece ve +30 derece sıcaklık aralığında yapılmalıdır. Döşeme yapılacak olan alanın kuru olması gerekir kullanılan sıvaların nemli olmamasına özen gösterilmelidir.  

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Dış cephe kaplama denilince akla farklı kaplama modelleri geliyor. Bu farklı kaplama modellerinin yanı sıra kullanılan cephe malzemeleri de farklıdır. Dış cephe kaplaması düşünülerek genel bir malzeme tablosu oluşturacak olursak bu malzemeler genel anlamıyla şöyledir;

  • Kargir malzemeler yani bir diğer anlamıyla Doğal Taşlardır.
  • Pişmiş toprak malzemeleri seramik, tuğla gibi
  • Maddesi ahşap olan ürünler lamine malzeme, yonca levhalar ahşap gibi
  • Cam malzemeler
  • Metal içerikli malzemeler çelik, kurşun çinko, alüminyum gibi
  • Plastik içerikli malzemeler

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri Nelerdir? ( Dış Cephe Mantolama Kaplamaları nelerdir )

Dış cephe kaplama çeşitlerinden bahsedecek olursak modellerine malzemelerine göre değişiklik gösterebiliyor. Kaplama çeşitleri olarak Alüminyum, betopan, ahşap, PVC, tuğla, prekast, taş ve Amerikan siding dış cephe kaplama çeşitleri mevcuttur. Bu dış cephe kaplama mantolama kaplamaları nelerdir ve çeşitleri ile ilgili özelliklerinden bahsedelim. Dış cephe mantolama fiyatları konusunda detaylı bilgi için lütfen ilgili makalemize gidebilirsiniz.

Alüminyum Dış Cephe Kaplama

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama diğerlerine göre hafif ve sağlamlığıyla uzun süre dayanabilir. Farklı renklerle uygulanabilen bu yöntem ayrıca suya dayanıklılığı ile daha çok tercih edilir. Kullanım alanları olarak şirket veya kamu alanlarında kullanılır.

Betopan Dış Cephe Kaplama

Bu cephe kaplama çeşitlerinden olan hammaddesi ağaç ve çimentonun bir araya gelmesiyle oluşan bu malzemelerle dış cephe kaplaması yapılmaktadır.  Çimentonun sert ve katı olması ile ağacın görünümü ile birleşmesiyle kullanılan malzemenin hem görüntü hem de dayanıklılığının göstergesidir. Ayrıca çimentonun olduğu yerde küf ve rutubet olmaz. Diğer olası sorunlara karşı daha dayanıklıdır.

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Ahşap dış cephe kaplama olarak bilinen ve ahşabın diğer ürünlerden daha doğal olduğu ve bina dışı kaplamalarda da doğal ve güzel bir görünüm sağlar. Bina üstüne ek olarak ağırlık vermez ve hafiftir. İşi doğru ve yerinde yapılacak olursa tercih edilebilir. En iyi avantajlarından biri de ısıyı çok iyi muhafaza etmesidir. Bu ahşap dış cephe kaplamanın bir de dezavantajı var. Bu dezavantajı ahşap ürünlerinin yanıcı özelliği olması sebebiyle yapılma olasılığı düşüktür.

PVC Dış Cephe Kaplama

PVC, uzun yıllardır dış cephe kaplamada tercih edilen bir yöntemdir. Hammaddesi plastik ve su geçirmez özelliği ile bilinir. PVC kaplamanın diğer özelleri ise ısıyı çok iyi muhafaza eder ve diğer hava şartlarına dayanıklıdır. PVC üretim maliyeti diğerlerine göre daha az orandadır ve herkes tarafından tercih edilir. Bu yöntemin kullanım alanları ise şöyledir: Hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, şirketler gibi.

Tuğla Dış Cephe Kaplama

Doğal görünümüyle göze hitap eden tuğla dış cephe kaplama yöntemi ile hem estetik hem de sağlamlığı ile tercih edilebilir. Tuğla adından da anlaşıldığı gibi inşaat sektöründe çok sık karşılaştığımız bir ürün olmakla beraber bu sektörde de kullanışlı ve makul fiyatlarda olmasından dolayı da çokça tercih edilir.  Farkı boyut ve model ile istenilen ölçülerde yapılır. Ayrıca mozaik bir görünüm vermektedir.  

Prekast Dış Cephe Kaplama

Prekast kaplama bildiğiniz beton içeriklerinden biraz daha farklı yapısal olarak daha güçlü olan ve ısı yalıtımı ile diğerlerine fark atan bir yöntemdir. Kaplama yapıldıktan sonra ek olarak mantolama işlemleri gerektirmeyen tarzdadır. Rahatlıkla tercih edilebilir.

Taş Dış Cephe Kaplama

Doğal ve sağlamlığıyla bilinen taş görünümlü dış cephe kaplama özellikle villa tarzı veya bahçeli evlerin dışında sıkça kullanılır. Birçok farklı model ve renk seçenekleri ile ortamı tamamen değiştirebilirsiniz. Bu işlem sadece villa tarzı evlere değil binaların dışında da kullanılıyor. Yıllardır her şeyde kullanılan vazgeçilmez doğal taş, taş kapalamaları işlemlerinde de bir numara.

Amerikan Siding Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplama yapmaya karar vermiş iseniz bu kaplama işlemlerinin hızlı ve sağlam tamamlanmasını istemeniz çok doğal. Gelişen teknolojinin sayesinde de bu işlemlerin hızının arttığını görmek güzel bir şey. Çünkü kalite açısından kullanılan malzemeler ve usta seçimi herşeyi etkiliyor. Dış cephe kaplama türlerinden olan Amerikan siding, olası hava koşullarına sese karşı dayanma gücü diğerlerinden biraz daha fazladır. Yapılan dış cephe işleminde kaplamanın hasar görme olasılığı düşüktür. Fiyatlarından bahsetmek gerekirse kaliteli ve sağlam bir yapı itiyorsanız bütçenizi bir seviye üste çıkarmanız gerekebilir. Bu kural herşey için geçerlidir aslında.

Daha fazla dış cephe kaplama çeşitleri ve fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Fiyatları

Dış cephe kaplama yapılması düşünülen mekanın öncelikle ölçümleri yapıldıktan sonra ne kadar malzeme kullanılacak, dış duvarın büyüklüğü, izolasyonu, çalışan işçi satısı, ve kullanılacak dekorasyonun modeline göre tabiki farklılıkların görülmesi normaldir. Hem kullanılacak malzemenin kalitesi de çok önemlidir. Kaliteli bir işi için fiyatı iyi düşünmek gerekir.

Dış Cephe Kaplama Fiyat

Dış cephe kaplama fiyatları işçilik ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen mantolama fiyatları makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç olarak , bu makalemizde sizlere dış cephe kaplama ile ilgili detaylıca bilgiler vermeye çalıştık. Bu makalemizdeki detaylara dikkat ettiğiniz sürece ve doğru kişilerle işini iyi yapan ve malzemeleri doğru kullanan ustalarla çalışırsanız, işlemleriniz hem hızlı hem de düzgün bir şekilde tamamlanır.

3 thoughts on “Dış Cephe Kaplama Fiyatları ve Malzemeleri 2021”

  1. Pingback: Ev Tadilatı Ankara Fiyatları ve Firmaları 2021 | Bisimetri

  2. Pingback: Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2021 ( İşçilik + Malzeme ) | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.