Ev Tadilatı Ankara Fiyatları ve Firmaları 2021

Ev tadilatı Ankara ili zor bir süreçtir, işte bu yüzden Ankara ev tadilatı tam anlayabilmek için öncelikle bu iş kalemlerin tanımıyla ile başlayarak tüm sorula cevap vereceğiz.
Öncelikle belirleyeceğimiz, ev tadilat listesi hazırladıktan sonra, Ankara ev tadilat firmaları araştırmaya başlayabilirsiniz. Sizler tüm detaylara girip, ev tadilat işleri neler olacak şeklinde tek tek yazmanıza gerek yoktur. Çünkü doğru usta size gerekli bilgileri aktaracaktır. Genellikle, komple ev tadilatı yapıldığı için bizde makalemizde onların üzerinden gideceğiz.
Sizlere yazımızda ev tadilat dekorasyonu konusunda pratik bilgiler vererek, hem komple tadilatı nasıl yapılır hem de komple ev dekorasyonu ne kadar tutar 2020 yılı için sizlere bütçenizi ayarlamanız açısından mükemmel bir rehber olacaktır.
Hadi şimdi, komple ev yenileme fiyatlarına geçip aklınızdaki tüm soruları yanıtlayalım ve sizlere mükemmel tavsiyeler verelim.

Ev Tadilatı Fiyatları Ve Hesaplama 2021 Ankara

Ankara Ev Tadilat Firmaları

Eğer Ankara’da ikamet ediyorsanız ve ev tadilat dekorasyon işi yaptırmak istiyorsanız Ankara’da ev tadilatı yapan firmalar ( tadilat firmaları ) aramanız gerekmektedir. Bisimetri sizleri onlarca kişiyle muhattab etmekten kurtararak, hızlıca whatsap veya telefonlardan ev tadilatı yapan firmaları hızlıca ulaşabileceksiniz. Öncelikle yukarıda sizlere seçeneğini sunduğumuz firmalara göz atmanız gerekmektedir. Böylece hızlıca tadilat firmaları hakkında hızlıca bilgi edilenebilir ve ev tadilatı ne kadar tutar öğrenebilirsiniz.


Armut : Birçok farklı iş kalemlerinde usta bulabilirsiniz, ama işin anlaşmasızlık olduğunda muhattab bulmanız zor olabilir.

Bisimetri : Yıllardır ev tadilat ve Ankara dekorasyon konusunda hizmet sağlamaktadır ve daire tadilat fiyatları noktasında hem kalite hem de iş yapış anlamında en güvenilir ev tadilatı yapan firmalar içinde yer almaktadır.

Ev Tadilatı Ankara

Ev tadilatı Ankara konusunda yapılacak işe göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak paket halinde yapılan işler, işin içeriğine göre ciddi değişiklikler göstermektedir. Aşağıda Ankara anahtar teslim ev tadilat fiyatları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.


Komple ev tadilatı Fiyatları Ankara 2021 ( Komple ev Tadilatı Ne Kadar Tutar )

Komple ev için öncelikle elimizde tüm ev tadilat listesini planını yaptıktan sonra ihtiyaçlarımız için usta aramaya başlayabiliriz. Öncelikle ev içi tadilat fiyatları yapılan işin büyüklüğüne göre değişiyor. Bisimetri.com olarak, bizler bir evin uçtan uca ( anahtar teslim ) için 24.000 TL’den başlayan fiyatlara kaliteli işçilik çıkarıyoruz.
Tabi burada önemli noktalardan bir tanesi 24.000 TL’nin içeriği aslında, bu konuda daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Usta seçiminden sonra dikkat edeceğimiz kısım ise, ustalar işi yapıp hızlıca bitirmek istiyor olabilirler yada işin kalitesi onlar için önemli olmayabilir. O yüzden sürekli olarak işlerini takip etmek gerekir.
Burada önemli diğer bir önemli nokta ise, ustadan ne istediğinizi açıkça belirtip gerekliyse bir kağıda dökmesini isteyebilirsiniz. Bunun sebebi işin sonunda usta ile anlaşmazlık olması durumunda , vaat edilen işin detaylarını ona gösterip haklılığınızı kanıtlayabilirsiniz ( ev tadilat sözleşmesi).
Sonuç olarak yapılacak olan ev tadilat işleri yapılan işin içeriğine ve ustanın bakış açısına göre değişim gösteriyor. Aşağıdaki tablo beraber ev tadilat fiyatlarını inceleyebilir ve kolayca hangi işe ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz. Aşağıdaki hesaplamaya göre için ayıracağınız en az bütçe ( komple ev tadilatı fiyatları 2021) 24.000 TL civarından olmalıdır. 
Not: Aşağıdaki komple ev dekorasyon işleri için geçerli anahtar teslim ev tadilat paketleri Ankara ( Komple Ev Tadilatı Maliyeti ) fiyatlardır.

İşçilik KalemiBirim FiyatMetrakare / Paket
Moloz Atımı1300 –Paket
Su Tesisatıçısı2000 –Paket
Elektrik Tesisatçısı1200 –Paket
Laminant Parke Ustası ( malzeme dahil )42 –M2
Amerikan Panel Kapı600 –Adet
Hazır Beton Fiyatları200m3
PVC Pencere Yenileme600 –Adet
Dış Cephe Kaplama130m2
Alçı Sıva Fiyatları – Boya Paket4500 *Paket
Ev Tadilat Listesi ( dekorasyon )


Ev Tadilatı Tanımları

Ev tadilatı Öncelikle hızlıca ev dekorasyon işleri tanıma bakmamız gerekiyor. Tadilat ve dekorasyon nedir?


Ev Tadilatı nedir?

Evimiz zaman geçtikçe yıpranır , kullanılmaz hale gelebilir, ( eski pencerelerden hava girmesi gibi ) yada moda değiştikçe ( gömme klozet gibi ) mevcut evin durumunu değiştirecek farklı yapısal değişimler olarak ev tadilat olarak tanımlayabiliriz. Yani eski evi götürüp yerine evi yeniliyoruz.


Dekorasyon Nedir?

Aslında ev tadilatı ile karıştırılmaması gereken bir konudur. Ev içi Dekorasyon, evdeki mevcut durumda ciddi yapısal değişikler yapmadan , görsellik ön planda tutularak evdeki mevcut eşyalarla yeni görünüm vermektir. ( Duvar Kağıdı Yapımı )


Ev Tadilatı Hesaplama ?

Komple Ev tadilat fiyatları fazla sorulur yani birçok kaliteli usta hem de farklı ölçekte firma bulunmaktadır ve bu usta/firma tekliflerinde ciddi değişikler bulunmaktadır. Amacımız, hem doğru firmayı/ustayı bulmak hem de fiyat/iş dengesini ayarlamamız gerekiyor. Çünkü ev dekorasyonu masrafı sizlerin canını sıkabilir. Bisimetri olarak ev dekorasyonu en düşük 24.000 TL’den başlar.


Ev/villa tadilatı ve dekorasyon maliyet usta kalitesinden tutunda, kullanılan ev dekorasyon malzemeleri kalitesine öre değişir ve sizlerin bu arayı iyi tespit etmesi gerekiyor.
ev tadilatı yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler?Öncelikle yukarıda bahsettiğim dikkat edilmesi gereken ev dekorasyon çalışmalarının birçok püf noktaları ve yapım yöntemleri var. Siz öncelikle ihtiyacınızı belirleyip, ( duvar yıkımı , banyo dolabı ve fayans , komple tadilat, asma tavan, boya badana ), ihtiyacınıza uygun usta araması yapmalıyız, burada önemli olan ihtiyaca yaklaşım yöntemidir. Çünkü ev bir bütündür, bir yerin dekorasyonunu/tadilatını yaparken diğer kısımları bozmamak gerekmektedir. Dolayısıyla komple ev dekorasyon için derdinizi anlatabileceğiniz bir usta/firma’ya ihtiyacınız var. Yani komple ev tadilat yaptırırken en önemli adımlardan bir tanesi usta/firma seçimidir.
Doğru Usta Herkesin mutlaka ustaya ihtiyacı olmuştur, eskiden bunu akraba yardımı ile buluyorduk ve gelen (şap ustası, fayans ustası… ) her türlü yaptığı işi kabul ediyorduk. Daha önemlisi güvenip iş veriyorduk. Ama burada asıl problem her tadilat ve dekorasyon Firması ustaları işinin ehli olmadığı durumudur.
Üstelik işi yapıp sizi mutlu etmek yerine , beklentimizi düşürmemiz gereken durumlarla dahi karşılaşabiliriz. O yüzden, usta seçimi çok önemlidir. Çünkü ustamız işini eğer biliyorsa iyi sonuçlar çıkartacaktır. O yüzden seçeceğiniz ustaların mutlaka geçmişindeki yaptığı işlerden bilgi alınız, doğru sorular sorunuz ve soruların sizi ne kadar tatmin ediyor kontrol ediliniz.

Komple Ev Tadilatı Fiyatları İle Süre İlişkisi ?

Öncelikle işe yaklaşım olarak anlık değil bütünsel olarak düşünülmelidir. Böylece, planladığınız tadilat fiyatlarını önceden bilmiş olursunuz. Yani yapılan mutfak dolabı modelleri çok iyi görünüyor olabilir yada usta kartonpiyer yapmıştır ama unuttuğu bir şey olabilir, o yüzden en başta işin sınırları çizmek ve işi detaylandırmak istememiz gerekiyor.
Bir örnek üzerinden açıklama yapalım, ustaya evi boya alçı ve kartonpiyer, gerdi tavan için verdiğinizi düşünelim , usta işi bitirmiş ama kartonpiyerin olduğu yerde perde için yer bırakmamıştır, çünkü usta oraya perde asılacağını düşünmemiştir. Halbuki bu problem sadece iletişimsizlikten kaynaklanmış ve düzeltmesi daha zor olmuştur.
O yüzden mutlaka ev tamiratı, işin bitiminden hemen sonra işin kontrol edilmesi, usta ile mutabık kalınması gerekmektedir. Böylece işinin sonunda mutlu olma ihtimaliniz artacaktır.Böylece komple tadilatı için ayırdığınız bütçeyi aşmamış olursunuz. Hem süre anlamında hedeflediğiniz zaman aralığı içerisinde kalırsınız.
Bu süre evin büyüklüğüne ve ustaların planlı çalışmasına ve ev tadilatı muhteviyatına göre değişir ortalama bir değer vermek gerekirse 90 m2 bir evin, çelik kapıdan başlayarak, komple ev tadilatı yaklaşık 2 hafta süreceğini tecrübelerimizden söyleyebiliriz.


Komple Ev Tadilatı İçin Yardım İstiyorum

Ev tadilatı için yardım istiyorum birçok kişiden duyuyoruz, çünkü bu gerçekte yıpratıcı ve uzun bir süreç, sadece bu işleri takip etmek için bile bir kişiye ihtiyacınız olabilir. Çünkü her zaman ustalar, sizlerin istediği gibi iş yapmıyor olabilir. Peki ne yapmalı ? Yapılması gereken mantıklı adım, işleriniz en doğru ustaya/firmaya vermek olacaktır. aklında şu olabilir, tek tek farklı ustalara verirsem daha mantıklı olmaz mı ?
Bu seçeneklerden bir tanesidir, ama aklınızda bulunması gereken bazı noktalar şunlardır; tüm ustaları tek tek kontrol etmek zorunda kalacaksınız. Birden fazla usta ile uğraşmak zorunda olacaksınız. Yapılan işler hoşunuza gitmediğinde birçok farklı kişiyle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Yani sizler için zahmetli bir süreç olacaktır. Diğer bir seçenek ise güvenilir firmaya tüm anahtar teslim işleri yaptırmaktır. O yüzden yukarıda size tüm daire tadilatı ve komple ev dekorasyonu fiyatları konusunda bilgi aktardık.


Sonuç

Makalemizde komple ev dekorasyonu fiyatları araştırması konusunda sizlere yukarıda işinize yarayacak hayat kurtarıcı bilgiler verdik. Bu yazılanları, çalışmalar başlamadan önce bilmeniz hem yapılan işlerin sağlıklı yürümesine hem de sizlerin neleri yapıp , hangi ustaya ihtiyacını olduğuna karar vereceksiniz. Böylece eğer Ankara’da ev tadilatı yaptırmak istiyorsanız, Bisimetri.com’dan dolayı şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz.
Daha fazla bilgi için ev tadilatı fiyatları makalemizi okuyabilirsiniz.

4 thoughts on “Ev Tadilatı Ankara Fiyatları ve Firmaları 2021”

  1. Pingback: Fayans İşçilik Metrekare Fiyatları 2020 | Bisimetri

  2. Pingback: Asma Tavan İşçilik ve Malzeme Metrekare Fiyatları [ 2020 ] | Bisimetri

  3. Pingback: Dış Cephe Mantolama Malzeme İşçilik m2 Fiyatları 2020 | Bisimetri

  4. Pingback: Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatları Ve Kapak Listesi | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.