Google Reklam Uzmanı

Google reklam uzmanı son derece karmaşık bir ağ örgüsüne sahip olan Google Reklam Hizmetlerini profesyonel ve kurumsal düzlemde kontrol altında tutarak en verimli olacak şekilde yöneten uzmanlara denmektedir. Adwords uzmanı olarak da bilinen bu uzmanların temel amacı firmaların markalaşma süreçlerini hızlandırmak ve danışmanlık yaparak, reklam çalışmalarını sağlam bir zemine üzerine inşa etmektir. Çeşitli durumlarda yatırımcılar ya da kullanıcılar bakımından zorlayıcı içeriklere sahip olan Google reklamlar, gerektiği kadar verimli bir şekilde kullanılamayabilir.

Dolayısıyla reklam danışmanlığı hizmetinden faydalanmak genel anlamıyla marka tanınırlığının artması ve markalaşma sürecinin en kritik aşamasında son derece önemli bir işleve sahiptir. Modern reklam danışmanlığı olarak düşünülmesi mümkün olan bu hizmetler alanında deneyimli ve profesyonel google reklam uzmanı veya danışmanı aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Bu kapsamda google adwords reklam uzmanı aracılığıyla danışmanlık hizmetinin alınması halinde kısa bir süre içerisinde tüm reklam çalışmalarının en etkili biçimde yönetilmesi, dijital dünyanın sağladığı tüm imkanların verimli biçimde kullanılması ve markalaşma sürecinin sürdürülebilir bir altyapıya sahip olması mümkündür.

Güçlü bir altyapı üzerine inşa edilmiş olan reklam, tanıtım ve pazarlama çalışmalarının reklam yönetimi ve reklam hizmetleri kapsamında son derece kritik bir önem içerdiği de belirtilmelidir. Firmaların, şirketlerin ya da kuruluşların markalaşma sürecine doğrudan ve profesyonel olarak dokunan dijital pazarlama danışmanlığı hizmetleri, firmaların dijital dünya üzerinde bir kimlik sahibi olarak tüzel bir varlık inşa etme sürecini de yönetir. Dijital dünyada iz bırakmak isteyenler için google ads reklam çalışmaları uzmanlar tarafından, arama motoru algoritmalarına ve SEO çalışmalarına uygun bir biçimde yönetilerek, firma için en uygun yaklaşım benimsenir.

Google Reklam Uzmanı

Adwords Uzmanı Nedir?

Adwords uzmanı, en genel anlamıyla Google tarafından sunulan reklam çalışmalarını firmalar, şirketler ya da bireylerin yerine yöneten ve bu alanda profesyonel çalışmalar gerçekleştiren uzmanlara denir. Dijital dünyanın günümüzde vadettiği tüm imkanlardan en efektif biçimde yararlanılabilmesi adına son derece kritik bir işleve sahip olan bu uzmanların temel amacı; şirketlerin tanınırlığının artması, web site ziyaret sayılarının arttırılması ve şirket içi kârlılığın yüksek seviyelere çekilmesi üzerinedir.

Google reklam uzmanı, arama motorlarının talep ettiği tüm optimizasyon çalışmalarını yürütür. Bu çalışmalar ile firmaların hangi alanlarda yatırım yapması gerektiğinden, hangi ürünlerin daha ön plana çıktığına kadar oldukça geniş yelpazeli verilere sahip olunur. Elde edilen verilerden hareketle şirketlerin ya da firmaların gerçekleştireceği ticari girişimler ya da yapılacak olan yatırımların seyri belirlenir.

Google reklam uzmanı nedir ve Ne İş Yapar?

Google reklam uzmanı nedir? ne iş yapar? özellikle son dönemde dijital dünyanın reklam ve pazarlama konusunda cazip bir merkez haline dönüşmesi ile pek çok internet kullanıcısı tarafından merak edilir. Google uzmanı olarak da adlandırılabilecek profesyonel reklam uzmanları temel olarak şirketlerin markalaşma sürecinde dijital dünyanın sağlamış olduğu tüm imkanları efektif bir biçimde kullanarak, etkili bir tanıtım çalışması yürütür. Şirketlerin ya da firmaların dijital dünyada bir imaj sahibi olması için özel teknikler kullanarak hizmet veren adwords uzmanı, firmaların dijital dünyada reklam ve tanıtım işlemleri için ihtiyaç duyduğu her şeyi karşılar.

Klasik bir danışmanlık hizmetinin aksine Google reklam uzmanı sadece danışmanlık hizmetlerini karşılamaz, aynı zamanda şirketlerin, firmaların veya girişimcilerin ticari kariyerlerini yönlendirebilme konusunda gerçekleştirilen kampanya ve etkinliklerin istatistiklerini analiz eder. Bu istatistiklerden elde edilen veriler ışığında ads reklam yönetimi kapsamında gerekli olan tüm çalışmaları gerçekleştirir ve firmaların markalaşma sürecini en sağlıklı biçimde tamamlamaları adına yönlendirici bir işlev gösterir. Dolayısıyla bu hizmetlerin en genel anlamda sadece danışmanlıkla sınırlı olduğunu düşünmek yanlış olacaktır ve söz konusu hizmetler özellikle pazarlama kapsamında oldukça önemlidir.

Google reklam uzmanı tarafından sağlanın hizmetleri ve bu uzmanların şirketlerin ya da firmaların gelişim sürecine yapmış oldukları katkı genel hatlarıyla şu hizmetleri kapsar:

 • Firmaların markalaşma sürecinde dijital dünyanın imkanlarından en etkili şekilde yararlandığını ve bu süreç en verimli hizmet ya da danışmanlığın alındığından emin olmak
 • Reklam bütçesinin doğru ve etkili biçimde yönetilebilmesi
 • Hedef kitle çalışmalarının yapılması ve doğru dijital stratejilerin takip edilmesi
 • Arama sonuçlarına bağlı olarak optimizasyon çalışmalarının gerçekleştirilmesi
 • Firmalar hakkında imaj çalışmaları, etkinlikler, kampanyalar ve diğer özel çalışmaları yürütür.
 • Web sitesinin ziyaretçi sayısını ve internet trafiğini arttırır.
 • Ads reklam yönetimi hizmetlerini sağlar.
 • Google arama sonuçları ve diğer istatistiklerden yararlanarak arama motorlarına uyumluluk amacıyla çalışmalar yürütür.

Bu başlıklar altıonda dijital dünyada kurumların ve firmaların en aktif biçimde var olabilmeler, kendilerine güçlü ve sağlam bir konum elde edebilmeleri adına geniş kapsamlı hizmetler google reklam danışmanı tarafından sağlanır. Özet olarak doğru google reklam uzmanı işe çalışmanız sizlere aşağıdaki avantajları sağlar.

Neden Adwords Danışmanlığı Hizmeti Almalısın?

Bu hizmetlerden faydalanmanın firmalara sağlamış olduğu en temel avantaj şüphesiz dijital pazarlama tekniklerinden en efektif biçimde faydalanılabilmesidir. Dijital dünyanın tüm yatırımcılara ve firmalara sunmuş olduğu sıra dışı avantaj olan aynı anda milyonlarca internet kullanışına ulaşabilme imkan, sıra dışı bir reklam ve tanıtım alanının kullanılmasını sağlar. Dolayısıyla günümüzde markalaşmak ve tanınırlığın artması için uzmanlık gerektiren bu sıra dışı alanın tüm kodlarına hakim olan profesyonellerden yardım alınması gerekir.

Profesyonel olarak sağlanan bu hizmetler bazı durumlarda freelancer çalışanlar tarafından da verilebilir. Bu noktada doğru tercihte bulunarak, dijital dünyanın tüm getirilerini en iyi şekilde yönetebilme konusunda deneyimli olan firmalar ya da bireysel uzmanlarla çalışılması gerekir. Aksi durumlarda ya da doğru bir uzmanla çalışılmaması halinde adwords hizmeti almak, sahip olunan beklentilerin karşılanması konusunda bazı engellerin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Adwords danışmanlığı konusunda daha fazla detay için ilgili sayfamıza gidebilirsiniz.

Neden Google Reklam Verilmelidir?

Google bilineceği üzere dünya genelinde en çok tercih edilen arama motorudur ve bu özelliği onun son derece gelişmiş bir reklam aracı olması anlamına gelmektedir. Bu kapsamda google reklam veren firmalar aynı anda milyonlarca internet kullanıcısına oldukça basit bir biçimde ulaşarak kısa süre içerisinde tanınırlığını artırır. Dolayısıyla google reklamları tahmin edildiğinden çok daha önemli bir işlevi yerine getirir ve firmaların tanınırlığını arttırma konusunda sıra dışı bir kaynak olma özelliği gösterir. Google reklam hesabı oluşturmak için lütfen ilgili yere tıklayınız.

Google Reklam Çeşitleri

Google reklam paketi olarak bilinen ve Google ya da ona bağlı bulunan diğer dijital kanallar aracılığıyla gerçekleşen reklam çalışmaları oldukça geniş bir perspektife sahiptir. Bu bağlamda pek çok farklı yöntem kullanılarak Google tarafından sunulan reklam hizmetlerinden faydalanmak olanaklıdır.  Google reklam çeşitleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Gmail aracılığıyla verilen reklamlar
 • Youtube platformunda video içerikleri kapsayan reklamlar
 • Google Harita araçları içerisinde belli bir lokasyon için sunulan reklam hizmetleri
 • Google’ın görsel reklam ağı olma özeliğine sahip olan Ads reklam hizmetleri
 • Optimizasyon uyumunun başat olarak ön planda olduğu Google arama ağı reklamları

Tüm bu reklam hizmetleri içerisinde şüphesiz aynı anda milyonlarca Google kullanıcısına ulaşma konusunda son derece özel bir konuma sahip olan arama ağı reklamları adwords uzmanı tarafından titizlikle yürütülen çalışmaların başında gelmektedir. Dijital dünyada firmaların ve web sitelerinin bir kimlik sahibi olması amacıyla yürütülen bu çalışmalar sürdürülebilir bir tanınırlığın elde edilmesi üzerine inşa edilmektedir.

Sizlere en çok yararı sağlayacağını düşündüğüm gooogl reklamlarını aşağıda sırayalacağım. Bu reklamlarla beraber siz hangi alanda reklam vermek istediğimize karar verebilir ve ona göre göre bir plan yapabilirsiniz veya bu konuda bizlere danışarak en iyi şekilde sizlere google reklam hizmeti sınarız. Hadi başlayalım.

Google Arama Ağı Reklamları

Kullanıcıları çoğu reklamların farkında olmadığını biliyor muydunuz ? Belki siz dahi google arama ağı reklamlarının nerede olduğunu bilmiyor olabilirisin. Kısa üzerinden geçmek gerekirse, google reklamları kelimele bazlı reklamların tetiklenmesiyle çalışmaktakdır. Yani google arama kutusuna yazılan kelime beraber, google reklamları tetiklenmektedir. Buna google arama reklamları denmektedir.

En çok verim bu reklamlar ile alınmaktadır, çünkü insanlar ihtiyaçları olduğu zaman onların karşına çıkmış olmaktayız. Bu en değerli reklam pazarlamalarından bir tanesidir, burada arama ağının detaylarına girmeyeceğim. Çünkü işin içinde çok fazla detay olmakla beraber birçok konunun ele alınması gerekir.

Google arama ağı reklamına kısaca bakmak gerekirse, temelde 3 ögeden oluşmaktadır, 3 ayrı parça başlık ( bir bütün halinde bir cümle olabilir ) 2 adet açıklama ve 1 adet URL ile karşımıza çıkmaktadır. Google reklamları nasıl verilir bu konusunda daha fazla detay için lütfen Google’un kendi eğitim kısımlarına bakabilirsiniz.

Google Görüntülü Reklam Ağı

google goruntulu reklam agı

Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, Google’de bir sayfada gezerken sağda solda bir yerlerde hemen öncesinde gezmiş olduğumuz sitelerin reklamını görebiliriz. İşte bunun adı Google görüntülü reklam ağı platformu. Google ADS vasıtasıyla yayınlanan bu reklamlar milyonlarca uygulamada veya web sitelerde yayınlanmasını sağlıyor. Görüntülü reklam ağında reklam vermek web sitenizin veya uygulamanızın performansını arttırabilir. Böylece Google da arama motorunda üst sıralarda çıkabilirsiniz. Bir diğer adı Google Display Network olan bu içerik ağının avantajlarından biriside az bütçeyle çok fazla hedefe ulaşabilirsiniz. Böylece daha verimli bir dönüşüm elde edebilirsiniz. Görüntülü reklam ağı içeriğinde birde remarketing yani yeniden hedefleme hatırlatma durumu da web siteniz için birer artıdır. Görüntülü reklamlar genellikle, görsel olarak olarak ihtiyacımız olan mesajı taşımakla yükümlüdürler, üstelik birçok websitesinde bu görsellerin tüketimi çok daha efektif olabilmektedir. Üstelik görsellerin, sürekli olarak müşterilerin önüne çıkması hem bilinirlik hem psikolojik olarak tabiri caizse, müşterilerin aklına kazınmak için uygulanan bir yöntem olarak söyleyebiliriz. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili sayfaya gidiniz.

Youtube Video Reklamları

Dünyada arama motorları arsına giren ve Google ‘den sonra en fazla arama yapılan platform YouTube’ dir. Video izleme içeriğine sahip olan youtube uygulaması bir çok marka veya şirketlerin bu alanda reklam vermesi kaçınılmaz oluyor diyebilirim. Artan rekabet çabası sonucu bu mecraya yönelmek strateji yapmanın adımlarındandır. Youtube video reklamlarını hemen hemen her uygulamaya uygun görmekteyiz. Bilgisayar, tablet mobil gibi bir çok alan uygulamaya göre değişiklikler gösterebilir. Youtube video reklamlarında geçilebilen, geçilemeyen ve bumper reklam türleri mevcuttur. Geçilebilen reklamlarda bir video izlerken başında, ortasında veya sonunda gelen video reklamları çıkar karşımıza ve sağ butonda 3-5 saniye sonra Reklamları Geç yazısı çıkar ve tamamı izlenmeden geçilebilir. Geçilemeyen video reklamların süresi ise değişmektedir. 15 ve 30 saniye arasında değişmektedir. Reklamlarınızın verimini arttırmak için youtube video reklamlarına başvurabilirsiniz.

Google Harita Reklamları

Google harita reklamları mağaza veya işletmenizin Google haritalarda Google Maps’te yapılan aramalarda arayan kişilerin önüne çıkmaktadır. Google harita reklamları tıklama başına maliyet olarak hesaplanır. Bu reklam sayesinde mobil haritalar üzerinde reklamlarınız görüntülenebilir. İşletmeniz için daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız Google harita reklamları verebilirsiniz.

Sonuç

Sizlere yukarıda google reklam uzmanı konusunda detaylı bilgiler aktarmaya çalıştık. Daha fazla bilgi için aşağıdaki sıkça sorulan sorular sekmesine bakabilir, adwords uzmanı makalemize gidebilir veya bizlere soru sorabilirsiniz.

Google Reklam Uzmanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1 thought on “Google Reklam Uzmanı”

 1. Pingback: Adwords Danışmanlığı | Google Adwords Danışmanı | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.