Hazır Beton Fiyatları 2021 | Beton Fiyatı Listesi | İl Bazında Fiyatları

Bu makalemizde sizlere hazır beton fiyatları konusunda detaylı bilgiler aktarıyor olacağız. Bilindiği gibi inşaat yapan ve yaptıran birçok kişinin beton işi olmuştur. O yüzden sizlere merak konusu olan illere göre beton fiyatı konusunda da ek bilgi vereceğiz.

Not: Beton m3 fiyatları firmadan firmaya ve ilden ile göre değişmektedir. Aşağıdaki bulacağınız metreküp fiyatları ortalamadır.

Ücretsiz Teklif Al

Sizler için online teklifi aktif hale getirdik, tek tuşla teklif al.


Bisimetri – Ankara

Ankarada hazır beton dökümü hizmeti vermektedir.

Beton Nedir ve Beton Çeşitleri Nelerdir ?

Son dönemin en önemli konularından bir tanesi olan beton fiyatı pek çok insan tarafından merak edilen hususların başında yer almaktadır. Betonun ne olduğu ile ilgili derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Beton sınıfı ve türleri konusunda araştırma yapmanın da çok önemli olduğunu belirtmek mümkündür. Suni bir taş olan beton, yapıların ayakta durmasını olanaklı hale getiren malzemelerden bir tanesidir. Bu nedenle bütün yapı malzemeleri içerisinde betonun özel bir şekilde konumlandırılabileceğini belirtmek gerekmektedir. Betonu özel bir yere koymak, inşaat faaliyetlerinin profesyonel bir şekilde ilerlemesini olanaklı hale getirmektedir.

Betonun oluşabilmesi için aşağıdaki gibi sıralanabilen malzemelerin yan yana gelmesi gerekmektedir:

 • Çimento
 • Su
 • Agrega
 • Katkı

Yukarıdaki gibi sıralanabilen malzemelerin tamamı, hazır torba beton oluşmasını olanaklı hale getirmekte olup elde edilen malzeme, yapıların inşası sırasında kullanılmaktadır. Oldukça önemli olan beton ve inşaat beton fiyatlarını belirtmeden önce, beton türleri ile ilgili genel hatlarıyla aşağıdaki gibi bir sıralama yapılması olanaklıdır:

 • Kendiliğinden Yerleşen Lifli Beton
 • Kendiliğinden Yerleşen Hafif Beton
 • Kendiliğinden Yerleşen Beton
 • Silindirle Sıkıştırılan Beton
 • Yüksek Performanslı Beton
 • Reaktif Pudra Betonu
 • Öngerilmeli Beton
 • Püskürtme Beton
 • Renkli Beton
 • Lifli Beton
 • Hafif Beton
 • Su altı Betonu

Yukarıdaki gibi sıralanabilen beton türleri kapsamında, beton fiyatları hususunun değişkenlik gösterebileceğini ifade etmek olanaklıdır. Bu bağlamda beton m3 fiyatı bağlamında birçok faktörün devreye girdiğini ve bu faktörler nedeni ile fiyatlar konusunda değişkenlik olduğunu belirtmek olanaklıdır.

Güncel Hazır Beton Fiyatları 2021

Yukarıda bahsettiğimiz üzere beton fiyatı illere göre ve şirketlerin uyguladığı fiyat politikasına göre değişmektedir. İşleriniz için bazen, hangisinin uygun olduğunu anlamanız zor olabilir yani, şap betonu ve hazır beton sizler için hangisinin uygun olduğu konusunda sizlere destek olabilir. Bu bağlamda şap atma fiyatları 2021 makalemiz dikkatinizi çekebilir. Daha fazla bilgi için lütfen ilgili kısma makaleye gidiniz.

Ankara Beton Fiyatı

Pek çok insan Ankara beton fiyatları konusunu merak etmekte olup beton fiyatlarının güncel hali, konu kapsamında derinlemesine bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Bilindiği üzere beton farklı türlere sahip olan bir malzemedir, bu nedenle her bir beton türünün fiyatı bir diğerinden farklı olmaktadır.

1 m3 beton kaç tl sorusu kapsamında c14, c16, c18 başta olmak üzere Ankara ilinde geçerli olan beton fiyatlarının genel olarak aşağıdaki tabloda bulunduğunu belirtmek olanaklıdır:

Beton Sınıfı Ve TürleriBeton Fiyatı
C14 Fiyatları 191 TL
C16 Fiyatları 201 TL
C18 Fiyatları 211 TL
c20 Beton Fiyatı 221 TL
C25 Fiyatları 231 TL
c30 Beton Fiyatı 241 TL
C35 Fiyatları 251 TL
c40 Beton Fiyatı 261 TL
C45 Fiyatı 291 TL
C50 Fiyatı 371 TL
150 Doz Grobeton Fiyatı 201 TL
200 Doz Grobeton 201 TL
300 Doz Şap 301 TL
500 Doz Şap 341 TL
1 metreküp beton fiyatı

Yukarıdaki tablo, Ankara’da 1m3 hazır betonun fiyatlandırma sistemi ile ilgili derinlemesine bir şekilde bilgi vermektedir. Betonların kullanılacakları alanlar, beton fiyatlandırması noktasında belirleyici olmaktadır. Bilindiği üzere inşaatların vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olan betonlar, inşaat beton fiyatları kapsamında daha önceden belirlenmiş bir fiyatlandırma sistemi üzerinden satışa sunulmaktadır. Bu bağlamda beton fiyatları Ankara kapsamında fiyatlarla ilgili detaylı bir şekilde inceleme yapılabilmekte ve belirlenmiş fiyatlar üzerinden beton satın alınabilmektedir.

İstanbul Beton Fiyatı

Pek çok insan, İstanbul hazır beton metreküp fiyatları konusunda bilgi sahibi olarak beton satın almak istemektedir. Daha önce de ifade edildiği üzere betonların türleri, beton fiyatlarının değişkenlik göstermesi noktasında etkili unsurlardan bir tanesidir. Öte yandan beton fiyatlarında belirli dönemlerde değişiklikler gerçekleştirildiği için güncel hazır beton fiyatları konusunun takip edilmesi oldukça önemlidir.

İstanbul özelinde beton fiyatlarıyla (1 metreküp hazır beton fiyatı ) ilgili genel olarak aşağıdaki gibi bir sıralama yapılması olanaklıdır:

Beton Sınıfı Ve TürleriBeton Fiyatı
C14 Fiyatları 191 TL
C16 Fiyatları 201 TL
C18 Fiyatları 211 TL
c20 Beton Fiyatı 221 TL
C25 Beton Fiyatı 231 TL
c30 Beton Fiyatı 241 TL
C35 Beton Fiyatı 251 TL
c40 Beton Fiyatı 261 TL
C45 Beton Fiyatı 291 TL
C50 Beton Fiyatı 371 TL
150 Doz Grobeton 201 TL
200 Doz Grobeton 201 TL
300 Doz Şap 301 TL
500 Doz Şap 341 TL
1 m3 beton fiyatı

Yukarıdaki tablo, beton maliyetleri kapsamında müşterilere sunulmakta olan fiyatlardır. Bu bağlamda beton metreküp fiyatları kapsamında yukarıdaki tablonun derinlemesine bir şekilde incelenebileceğini ifade etmek olanaklıdır.

Bir Mikser Kaç Metreküp Beton Alır?

1 mikser beton kaç m3 pek çok insan tarafından merak edilen ve araştırılan soruların başında yer almaktadır. Soru kapsamında hazır betonları taşımakta olan mikserlerin, 6 ila 12 metreküp bir kapasiteye sahip olduğunu belirtmek olanaklıdır. Bu sayının yaklaşık olduğunu ve değişiklik gösterebileceğini ifade etmek gerekmektedir.

Hazır betonların birim fiyatları, pek çok nedenden ötürü değişebilmekte olup bu durum, insanların güncel fiyatlandırma konusunda sık sık araştırma yapmalarını zorunlu kılmaktadır. 1m3 beton fiyatı, hazır betonun m3 hesaplaması yapılmasından sonra netleşmekte olup netleşen rakamlar üzerinden insanlar, hazır betonun alımını gerçekleştirebilmektedir. Peki bu konuda yapılabilecek hesaplamada dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 1 mikser beton fiyatı konusunda insanların karşısına çıkan rakam tam olarak nedir?

Hazır Beton m3 Hesaplama

Konu ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen insanların pek çok hususta bilgilerini netleştirebilmek adına hazır betonun m3 hesaplamasının yapılması gerekmektedir. Birçok insanın temel beton fiyatları konusunda net bilgiye ulaşılmasını olanaklı kılan m3 hesaplama hususu oldukça önemlidir.

Hesaplamanın doğru ve güvenilir bir şekilde alanın en ve boy bilgilerine sahip olunması gerekmektedir. Beton dökülecek alanın boyu 15 metre, eni ise 3 metre olsun. Öte yandan dökülecek betonun kalınlığı da 20 cm olsun. Bu bilgiler ışığında hesaplama aşağıdaki gibi olacaktır:

En x boy x kalınlık = 3 x 15 x 0,20

                                 = 9 metreküp

9 metreküp, belirlenen alan için gerekli olan betonu belirtmektedir. Bu hesaplama, 1 metreküp beton fiyatı kapsamında alan için ne kadar bütçe ayrılması gerektiğini açıklamakta olup böylelikle bir kişi, kullanacağı beton için ayırması gereken bütçeyi belirlemektedir.

Hazır beton m3 fiyatı dahilinde belirlenen alan için ne kadar bütçe ayrılması gerektiğinin belirlenmesi oldukça önemli bir husustur. Pek çok kimse, hazır beton m3 fiyatı konusunda derinlemesine bir şekilde araştırma yaparak beton kullanacakları alanlar için ne kadar bütçe ayırmaları gerektiğini belirlemekte olup bu durum, önceden plan yapılmasını ve bu plana uygun bir şekilde hareket edilmesini olanaklı hale getirmektedir. Bu bağlamda hem betonun kalitesi hem de fiyatlandırmanın profesyonel bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Yaklaşık fiyatları betonun birçok insan tarafından ilgi görmesini olanaklı hale getirmektedir.

100 m2 Yere Kaç M3 Beton Gider

Şimdi öncelikle burada iki tane temel değer var, bir tanesi metrekare ( m2 ), diğer metreküp ( m3 ) ; birisi alan diğeri hacimsel ifadedir. Peki bunu nasıl hesaplıyoruz, hızlıca bakalım.

5 metre genişlik 20 metre uzunluğundan bir alan ve 10 cm kalınlığında beton attığınızı düşünürsek, 100 m2’lik bir alan 10 metreküplük beton gitmektedir. Kalınlık ne kadar artarsa, kullanılacak beton o kadar artar.

100 m2 yere kaç m3 beton gider

Eğer tam ters 1 metreküp beton kaç metrekare tarafından gidersek, onunda hesabı hacimle alana göre değişmektedir. Basitçe şöyle yapabilirsiniz, 1 rakamı kalınlığa bölerseniz 1 m3 kaç metrekare olduğunu bulabilirsiniz.

Sonuç

Yukarıda sizlere hazır beton fiyatları konusunda detaylı bilgiler aktardık, daha fazla bilgi ve için lütfen bizlere ulaşınız.

İlgili Makaleler

Helikopterli Şap

4 thoughts on “Hazır Beton Fiyatları 2021 | Beton Fiyatı Listesi | İl Bazında Fiyatları”

 1. Geri bildirim: Ev Tadilatı Ankara Fiyatları ve Firmaları 2021 | Bisimetri

 2. Geri bildirim: Şap Atma Fiyatları 2021 | Bisimetri

 3. Geri bildirim: Helikopterli Şap Nedir ? Helikopterli Beton Fiyatları | Bisimetri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.