Helikopterli Şap Nedir 2023

İnşaatlarda genellikle zeminler tabanlar kaba işçlikten sonra düzelmesi gerekmektedir. Bu durumda, beton zeminleri düzeltebilmeniz için helikopterli şap uygulaması yapılmaktatıdır. Böylece, beton zeminler helikopterli şap uygulaması ile daha iyi hale getirilir. Bu yüzden sizlere bu makalemizde helikopterli şap konusunda sizlere detaylı bilgi veriyor olacağız.

Konunun daha iyi anlaşılalabilmesi için helikoperli şap nedir, ve endüstrilyel uygulamalarından bahsettik.

Ücretsiz Teklif Al

Sizler için online teklifi aktif hale getirdik, tek tuşla teklif al.

Bisimetri – Ankara ( İnternete Özel %10 İndirim )

Ankarada helikopterli şap hizmeti vermektedir.

Helikopterli Şap Nedir?

Betona helikopter uygulaması ya da helikopter kullanılarak gerçekleştirilen şap çözümleri; aşınma, sıvı teması, darbeler, deformasyon ve benzeri olumsuzluklara karşı geliştirilmiş özel bir zemin kaplama uygulaması olarak adlandırılabilir. Söz konusu uygulama oldukça sağlam ve güçlü bir zemin dinamizmi elde edilmesini sağlamasının yanı sıra estetik çözümler de vadeder.

Helikopterli şap uygulamasının en temel özelliği farklı renk ve renk tonlarında zeminlerin arzu edildiği gibi dizayn edilebilmesidir. Zeminlerde son derece estetik, renkli, hareket ve güzel bir görünümün bulunmasını sağlayan bu uygulama günümüzde havaalanlarından pistlere, otoparklardan spor tesislerine, alışveriş merkezlerinden hastanelere kadar oldukça geniş kapsamlı bir hizmet alanına sahiptir.

Şap Beton

Zemin kaplama işlemlerine geçilmeden önce düzgün bir zeminin elde edilmesi ve yapıların sağlıklı bir zemin üzerine inşa edilmesi adına şap beton işlemleri son derece kritik bir önem taşır. Günümüzde zemin çözümleri konusunda pek çok farklı kaplama yöntemi bulunuyor olmakla birlikte her bir yöntemin temel işlev ve niteliği birbirinden farklıdır. Şap betonun en temel özelliği de belirtilmiş olduğu üzere zeminin en dış bölümünden önce zeminin daha güçlü bir yapıya sahip olması, etkili bir izolasyonun elde edilmesi ve dayanıklı bir zemin yapısının elde edilmesi üzerinedir. Doğru ve etkili bir yüzey kaplamasının yapılabilmesi için şap beton, inşaat alanlarında olmazsa olmaz niteliğe sahiptir.

Şap Beton Nedir?

Şap beton, zeminlerde kaplama işlemine geçilmeden önce; düz ve etkili bir zeminin elde edilmesi, zeminin güçlü ve dinamik bir yapıya sahip olması, zemin ile iç mekan arasında sıcaklık geçişinin engellenmesi ve etkili bir izolasyonun sağlanması amacıyla gerçekleştirilen işlemlerdir. Söz konusu işlemler şap betonu adı verilen özel alaşımlı bir beton aracılığıyla tamamlanır ve tüm süreç yüksek düzeyde hassasiyet ve titizlik gerektirir.

Günümüzde zemin kaplama ve öncesindeki şap betonu dökümü işlemleriyle ilgili pek çok farklı çözüm önerisi bulunuyor olmakla birlikte bu çözümler arasında son dönemde ön plana çıkan helikopterli şap işlemleri çok daha dikkat çekicidir. Şap uygulamalarının en temel amacı zeminde etkili ve sağlam bir dokunun elde edilmesidir.

Aynı zamanda helikopter şap adı verilen bu uygulamalarda zeminlerin estetik ve efektif bir görünüm elde edilmesi de amaçlanabilir. Renkli beton uygulamalarına da ev sahipliği yapan helikopterli zemin kaplama çözümleriyle arzu edilen her tarz ve türden, son derece güçlü ve dinamik bir zemin görünümünün elde edilmesi mümkündür.

Renkli beton uygulamalarıyla gerçekleştirilen estetik zemin çözümlerinde kişisel zevk ve taleplere uygun şekilde zeminlerin özsel olarak arzu edilen renklere sahip olması sağlanır. Bu işlemler estetik açından tatminkar bir görünüm vadettiği gibi aynı zamanda zeminin sağlam bir dokuya sahip olması ve uzun yıllar dayanıklı bir biçimde kullanılabilir olması adına da kesin çözümler vadetmektedir.

Renkli beton uygulama işlemi, hazır olarak bulunan betonlara arzu edilen renklerde, betonun üst katmanına gelecek şekilde renklendirici dökülmesiyle gerçekleştirilir. Hemen her renk ve renk tonunun yer aldığı bu geniş skalası kişisel zevklere uygun zemin dekorasyonu sunduğu gibi aynı zamanda sağlam, izolasyonu güçlü bir zemin imkanı da sunar.

Şap uygulamaları aracılığıyla gerçekleşen renkli zemin çözümleriyle arzu edilen tüm zeminlerin talep edilen renklere sahip olması ve yaşam alanlarında sıra dışı bir görünümün elde edilmesi mümkündür. Bu şap işlemlerinin renkli ve etkileyici bir görünüm vadetmesinin yanı sıra sağlamlık açısından da oldukça verimli olduğu belirtilmelidir.

Özel tekniklerin kullanıldığı ve helikopter aracılığıyla gerçekleşen şap betonu işlemleriyle, zeminlerin son derece güçlü bir yapıya sahip olması sağlanır. Helikopterli şap uygulaması, renkli bir beton zemine sahip olmanın yanı sıra güçlü ve sızdırmazlık özelliğiyle dikkat çeken, uzun yıllar kullanıma uygun son derece dayanıklı bir zemin elde edebilme olanağı da sağlamaktadır.

Şap Türleri Nelerdir?

Son dönemde inşaat sektöründe ortaya çıkan gelişmeler inşaatın her bir aşaması için özel ve özgün çözüm önerileri sunmuştur. Bu kapsamda şap ve beton dökümü gibi işlemlerde de alternatif çözüm önerileri geliştirilmiş ve kişisel taleplerin karşılanarak en güçlü zeminlerin elde edilmesi sağlanmıştır. Dolayısıyla zeminlerde kullanılan betonları oluşturan pek çok inovatif yöntem günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır.

Bu çözüm önerileri arasında en açık şekilde ön plana çıkan ve pek çok alanda sayısız fayda sağlayan helikopterli şap çözümleri, derz aralarından zeminin tüm kaplamasına kadar son derece gelişmiş avantajlar vadeder. Özel araç, ekipman, makine ve cihazların kullanıldığı helikopterli beton çözümlerinden faydalanarak güçlü ve sağlam bir zemin elde etmek mümkündür.

Söz konusu helikopterli şap atma çözümlerinde özel olarak kullanılan perdah makinesi, helikopterlerden dökülen betonun zemine ve zeminin her bir köşesine en efektif şekilde yayılabilmesini sağlar. Bu makinenin temel işlevi zeminin düz olabilmesi için atılan betonun eşit bir şekilde yayılmasının sağlanmasıdır.

Helikopter beton düzeltme işlevine sahip olan bu makine ile arzu edilen düzlemde zemin yapısı elde etmek ve pürüzsüz bir görünümü talep edilen renklerle sağlamak mümkündür. Hazır beton kullanılarak gerçekleştirilen helikopter uygulamalarından hemen sonra belirtilen makine süreci devralır ve pürüzsüz bir zemin inşa edilmesini doğrudan sağlar.

Çoğunlukla otopark, hastane bahçesi, havalimanı ve benzeri gibi geniş zeminlerde kullanılan helikopterli şap çözümlerinin kullanım alanlarını genel hatlarıyla şu şekilde özetlemek mümkündür:

 • Otoparklar, alışveriş merkezleri, fabrikalar
 • Hastaneler ve depolar
 • Açık sahalar veya pistler
 • Su ya da yoğun sıvı temasına sahip olan, nem dengesi yüksek bölgeler
 • Binaların ve geniş yapıların üst bölümleri ya da çatıları
 • Açık ya da kapalı mahiyete sahip olan her türden sor salonu

Şeklindedir ve günümüzde helikopterli şap çözümleri çok daha gelişmiş alanlarda yüksek düzeyde imkan ve olanaklar sunmaktadır.

Zemin Kaplama ve Şap

Belirtilmiş olduğu gibi son dönemde zemin kaplama hizmetleri kapsamında son derece gelişmiş alternatif uygulamalar bulunuyor olmakla birlikte helikopterli uygulamaların oldukça önemli avantajlar vadeder. Özel maddeler kullanılarak dökülen betonlar kimyasal özelliğe sahip olan pek çok maddeye karşı da dirençlidir.

Şap helikopteri aracılığıyla gerçekleşen bu zemin çözümlerinin genel özellikleri ve faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Darbe, deformasyon, aşınma gibi olumsuzluklara karşı son derece dayanıklı ve güçlüdür.
 • Renk skalasının geniş olması nedeniyle estetik bir özgürlük alanı vadeder.
 • Herhangi bir toz birikimi olmadığı gibi aynı zamanda kaymaz özelliklere de sahiptir.
 • Oldukça kolay bir biçimde zemin temizliğinin yapılabilmesine imkan tanır.
 • Efektif bir görünüm vadede ve zemin olduğundan çok daha parlar görünür.

Gibi pek çok konuda faydası olan helikopter zemin çözümleriyle kısa süre içerisinde en sağlıklı ve güçlü zeminlere sahip olmak mümkündür.

Sonuç

Bu makalemizde sizlere detaylı olarak helikopterli şap konusunda detaylı bilgi verdik. Sizlere bu konuda detaylı bilgi için bize ulaşınız.

İlgili Makaleler

Helikopterli şap ile ilgili diğer ilgili makaleleri aşağıda bulabilisiniz.

Similar Posts

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir