Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir ve kepenk nedir 2021 [ Kısa Ve Öz ]

Günümüzde güvenlik açığı ve kötü niyetli kişilerin artmasıyla beraber kepenkler elzem hale gelmiştir. Bu makalemizde sizlere kısaca kepenk nedir , kepenk çeşitleri nelerdir bahsedeceğiz.

Bu kepenk ile ilgili olan bilgileri herkesin ulaşabildiği bilgiler olacaktır. Yani hizmetleri konusunda bulunduğunuz şehirlerde bulamayabilirsiniz. O yüzden sizlere kepenkler ve kepenklerin kullanım alanlarıyla ile ilgili derin bilgiler aktarıyor olacağız.

Table Of Contents

Kepenk Nedir ?

Kepenkleri birçoğumuz görmüşüzdür ama farkına varmamış olabiliriz. Genelde evlerde, iş yeri ve garaj , depo , hangar, iş merkezleri gibi yerlerde kapı sistemi olarak bulabilirsiniz. Peki kepenk ne demek ? Kepenk, basitçe iş yerlerinden ve müstakil alanlarda hırsız ve kötü kişilere karşı bizi koruyan ve mülkiyetimizi daha güvenli hale getiren bir kapı çözümüdür.

Bu kepenklerin birçok çeşidi bulunmaktadır, çünkü kullanımın nerede olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin ev de bahçe kapısı olurken, araç için garaj kapısı olabilir veya dükkan için otomatik kepenk olabilir. Hadi şimdi bu çeşitlere bakalım.

Otomatik Kepenk Nedir ?

Otomatik kepenk basitçe, manuel yani elektrik veya motorsuz olan bir kapının, kumanda ile otomatik olarak motorlu sistem yardımı ile hareket ettirilebilecek ekipmanla hareket kazanmasıyla oluşan kapı / kepenk ürüne, otomatik kepenk denmektedir.

Otomatik Kepenkler Özellikleri Nelerdir ve Neden Kullanılmalıdır ?

Otomatik kepenkleri birçok manuel ve otomatik olarak kullanılmaktadır, bazı yerde ( garaj, kapı girişleri, işyeri ve depo ) gibi yerlerde bariyer olarak kullanılmaktadır. Otomatik kepenklerden birçok yöntemler yaralanabiliriz bu özellikleri basitçe ;

 • İnsan gücü gerektirmez
 • Konfor sağlar
 • Güvenliği arttırır
 • Bakım gerektirir
 • Uzunu amortisman süresi vardır.

Kepenk Çeşitleri Nelerdir ?

Kepenkler çeşitleri 4 tanedir. Bu kepenk çeşitleri ihtiyaca göre değişmekte ve çözüm olarak kullanılmaktadır. Bu çeşitler ;

 • Otomatik Kepenkler
 • 1- Motorlu Otomatik Kepenkler
 • 2- Elektrikli Otomatik Kepenkler
 • Manuel Kepenkler

Başlıca bu otomatik kepenkler, bisimetri olarak garaj kapısı Ankara , bahçe kapısı Ankara, Ankara otomatik Kepenk illeri için kullanmaktayız. Sizin ihtiyacınızı bize söylemiz yeterli, bizler ücretsiz keşif yaparak tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek için varız.

Aklınıza şöyle bir soru gelebiliyor, benim hangi kepenk türüne ihtiyacım var ? hangisi daha uygun 3-5 gün sonra hangisi başımı ağrıtmaz diyorsanız size şimdi herkesin bahsetmediği, önemli konulardan bahsedeceğim.

Otomatik Kepenklerin Çeşitleri Nelerdir ?

Kepenkleri aslında yukarıdaki gibi ikiye ayırmıştık. Manuel kepenkler otomatik kepenkler, otomatik kepenklerde kendi içinde çeşitlidir ve farklı kullanım alanları mevcuttur. Temelde çalışma prensibi aynıdır, motor ve kumanda çeşidine göre kalitenin değiştiği ve uygulandığı, ve ona göre açılıp kapanan sistemlerdir.

Otomatik kepenk çeşitleri seçimi için aklınıza takılan soru var ise bize sormaktan çekinmeyiz. Çünkü bisimetri olarak ürünleri en otomatik kepenk sistemleri çözümünü en iyi şekilde uygular ve garanti altına alırız.

Temelde 3 otomatik kepenk çeşitleri bulunmaktadır ;

 • Otomatik kepenk kapı
 • Otomatik kepenk garaj ( fotoselli olabilir )
 • Otomatik kepenk pencere

Her üç sisteminde çalışması aynı olmasına rağmen kullanım yerleri yukarıda göründüğü üzere farklıdır. Hepsinde kumanda yardımı ile açılıp kapanabilmektedirler.
Daha fazla otomasyon isterseniz, fotoselli yöntemlerimiz ile kapılar aracınızı algıladığından açılıp ve kapanabilen bir otomatik kepenk sistemi yapılabilir. Bisimetri ile bu işler mümkündür.

Otomatik kepenk çeşitlerini, dükkan , eczane , depo gibi yerlerde kullanabilirsiniz.

Dükkan Kepenk Çeşitleri

Dükkan kepenk çeşitleri aslında 2 çeşittir. Bunlar manuel ya da otomatik kepenk olabilir. Manuel olarak, daraba olarak geçen bu ürünü bir kilit yöntemi ile yukarı aşağıya çekerek bu yöntemi yapabilir veya otomatik kepenk ile uzaktan kumandalı elektrikli çelik demir otomatik kapı kepenk seçeneğinin değerlendirebiliriz.

Dükkan Kepenk Modelleri

Dükkan kepenkler için birçok seçeneğimizi var, sizin renk ve boyut belirtmeniz yeterlidir. Aşağıda Ankara Yenimahalle’de yaptığımız, dükkan kepenk modellerinden bir tanesini görebilirsiniz.

dükkan kepenk modelleri

Otomatik Kepenklerin Renk Çeşitleri

Ral kodlarundaki tüm renkleri otomatik kepenk renkleri olarak uygulayabiliriz, önemli olan sizin seçimiz ve ne istediğinize göre değişmektedir. Ral kodunda renkler olarak birçok çeşit vardır.

Sonuç

Öncelikle sizlere otomatik kepenk nedir, kepenk çeşitleri nelerdir konularında bilgi vermeye çalıştık. Eğer ki otomatik kepenk , otomatik kepenk fiyatları , ankara kepenk tamiri, garaj kapısı Ankara konularından desteğe ihtiyacınız var ise, bize ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir ve kepenk nedir 2021 [ Kısa Ve Öz ]”

 1. Pingback: Otomatik Garaj Kapısı Fiyatları | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.