Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2021 ( İşçilik + Malzeme )

Bu makalemizde sizlere dış cephe mantolama m2 fiyatları ve malzeme işçilik konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Mantolama, bina veya evlerin dış veya iç cephelerin özel yalıtım kaplama malzemesi ile kaplanarak dış etkenlerden korumadır.

Dış cephe mantolama fiyatları aslında 2 tane bileşin yani mantolama işçilik fiyatları ve mantolama malzemeleri fiyatı ile toplanması ile oluşur. Dış cephe mantolama talebi arttıkça bu işe olan daha rekabetçi bir hal almıştır. Tabi durumda, matolama m2 fiyatları çok ciddi değişikler göstermeye başladı.

Bunun temel nedeni hem malzeme fiyatları değişimi hem de mantolama işçilik fiyatları ( fiyata malzemele dahil değil ) farklılık göstermesidir. Bu yüzden bir çok insan mantolama fiyat hesaplama nasıl yapılır öğrenmek istiyor.

Diğer taraftan günümüzde birçok komple ev tadilatı veya bina tarafından yalıtım mantolama tercih edilmeye başlandı.Çünkü meskenlerin hem konforunu yükseltilebilir hem de ısı giderlerin bu yöntemle azaltılabilir. Bu yüzden, mantolama kaplama fiyatları hem önemli hem de kullanıcılara ciddi bir maliyet getirdi.

Bu yüzden sizlere bugün Ankara dış cephe kaplama, mantolama modelleri ve fiyatları, inşaat ince işçilik ve dış mantolama çeşitleri konusunda en geniş rehberi sizlere sunacağız.

Dış Cephe Mantolama İşçilik M2 Fiyatları

Mantolama Nedir ?

Meskenlerin dış yüzeyine uygulanarak, ısı, su, ses gibi dış etkilerden koruyan , aynı zamanda iç ve dış ortam arasında etkileşimi azaltan bir sisteme bina mantolama veya cephe yalıtım denir.

Dış Cephe Mantolama Avantajları

Evimizin, hem kışın ve yazın evinizin sıcaklığını kontrol altına almanıza sağlar. Böylece faturalrımız bir o kadar düşer. Aynı zamanda dış mantolama ile ses konforunu da sağladığını söyleyebiliriz

Mantolama hesaplayabilmemiz için etkileyen hesabı etkileyen birçok etmen olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu yüzden aşağıda mantolama fiyatlarına doğrudan etkisi bulunan maddeleri açıklayacağız. Bu sorunun direk olarak bir hesaplama formülü bulunmamaktadır. Hadi mantolama fiyatlarına etki eden maddeleri açıklayalım.

Mantolama Malzeme Fiyatları 2020

Dış cephe mantolama maliyetleri yapılan işlemlerin türüne göre ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik gösterir. Örneğin bina dış cephe kaplama yapılacağı zaman önce bina uzunluğu yüksekliği,  malzeme kalitesi, işçilik, bina dışı detayların olması da ekstra masraf çıkarabilir.

Taşyünü Mantolama M2 Fiyatları

Kayayünü olarak da bilinen bu mantolama türü bina dış cephe mantolama işlemlerinde kullanılan ve ev için uygun olan yalıtım türlerindendir. Kullanım alanına göre boyutlarında değişiklik gösterebilir. Dış cephe yalıtım malzemelerinde kalite ve uygunluk  önemli olmakla beraber taşyünü  sıcağı ve soğuk havayı orantılı bir şekilde muhafaza erder.  Taşyünü mantolama m2 fiyatları malzemenin yoğunluğu ve boyutlarına göre değişiklik gösterebilir.

Ev Mantolama Fiyatları

Ev mantolama işlemlerinde balkon veya iç dış çıkıntılarının olması fiyatta artışa veya makul oranda olmasına etki eder.

Bina Yalıtım Mantolama Fiyatları

Dış cephe kaplama fiyatları 2020 de günümüz şartlarında finansal olarak değişiklikler olması sebebiyle yapılan ufak bir işçilik için bile fiyat fark ediyor. Dış cephe izalosyon yaptırmanın avantajlarından bahsetmek gerekirse; mantolama yapmak bina dışına gelebilecek olası hasarları önlemek, ısı ve soğuk havayı kontrol altına almak, faturaların daha tasarruflu olduğunun farkına varsılmasıdır. Mantolama paket fiyatlarını inceleyerek size uygun olanı seçebilirsiniz.

Mantolama Hesaplama nasıl yapılır?

Mantolama Malzemeleri Fiyatları: Piyasada mantolama yapabileceğimiz birçok ürün (örnek : izocam Taşyünü mantolama) bulunmaktadır. Yalnız bu ürünlerin sahip olduğu standart ve kaliteye göre fiyatlarında değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla direk olarak mantolama fiyatı etki ediyor. Bu da toplamda ücrete etki etmiş oluyor. En iyi mantolama malzemesi ise ihtiyaca göre değişir.

Mantolama işçilik Fiyat: Malzemenizin hazır olduğunu düşünelim, eğer bu malzeme kaliteli bir şekilde uygulanmaz ise beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. O yüzden işçiliğiniz profesyonel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dış Mantolama Boyutları: Binanın kaç katlı olduğu binadaki işçiliği arttırabilir, yani malzemelerin o kata çıkarılması hayli bir zaman alır ve işçilikte bir o kadar zordur. Bina yükseliği artması mantolama m2 fiyatlarının artmasına sebep olur.

Bina Mantolama ile ilgili diğer unsurlar: Eğer dış cephede mantolamayı etkileyebilecek ne kadar engel var ise öncelikle onların kaldırılması gerekmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden mantolama paket fiyatı hesaplarken bu konuları dikkate almanız gerekmektedir.

Şimdi kaçınılmaz olan hesaplama kısmına gelelim. Aşağıdaki bilgilendirme tam size göre hadi bakalım. Dış/iç mantolama fiyatlarını hesaplamamız için alanınızın ne kadar olduğunu belirtmemiz gerekir. Böylece mantolama maliyet hesaplama yapılacağı alan bulunmuş olur.

Örneğin 3 katlı bir binanız olsun, bu binanızda sadece tek bir yüzeyde 300 m2 bir alanının olsun, basitçe şu şekilde 300*80=24.000 TL ( taşyünü mantolama fiyat hesaplama). Yani sizler eğer taşyünü kullanırsanız, mantolama fiyat 24000 TL olmuş olur.

Hesaplama formülünü bu şekilde çıkarmış olduk. Böylece m2 birim fiyatlandırma yapabilirsiniz. Dış cephe kaplama fiyatları için ilgili makalemize gidebilirsiniz.

Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2020 Ankara

Şimdi ise sıra mantolama paket fiyatlarını kısmına geçelim ve sizlere detaylı bilgi verelim.

Mantolama fiyatları (malzemeli), kısaca iç/dış cephe yalıtım için kullanacağız markalaşmış yalıtım malzemelerinin ve işçiliğe göre değişlik gösteriyor. Bu malzemelerin, kalitesi ve marka bilinirliğine göre fiyatlarında değişikler gösterebilmektedir.

Bu yüzden sizlerin ihtiyaçları kapsamında malzeme karşılaştırma ve seçimi yapılmalıdır. Bu yüzden aşağıda değerlere bakarak, mantolama m2 fiyatları Ankara ilindeki en güncel fiyat listemiz olarak düşünebilirsiniz.

Ankara için fiyat tablomuza da görünen dış cephe mantolama metrekare fiyatı 2020 yılı için işçilik + malzeme dahil fiyatlarıdır.

Mantolama Türü Fiyatı
CAPATECT DALMAÇYALI MANTOLAMA M2 FİYATLARI85
FİLLİ BOYA EXPERT MANTOLAMA M2 FİYATLARI80
DYO KLİMATHERM MANTOLAMA M2 FİYATLARI79
MARSHALL THERMOS MANTOLAMA M2 FİYATLARI79
POLİSAN EXELANS MANTOLAMA M2 FİYATLARI76
FAWORİ DIŞ CEPHE MANTOLAMA M2 FİYATLARI75
DOW (MAVİKALE) MANTOLAMA M2 FİYATLARI90
WEBER.PLUSTHERM MANTOLAMA M2 FİYATLARI80
WEBER.MAXİTHERM MANTOLAMA M2 FİYATLARI85
mantolama m2 fiyatları + malzeme

Sonuç

Mantolama fiyatları ve malzemeleri ile ilgili sizlere bilgiler aktarmaya çalıştık ve yukarıda bahsettiğimiz gibi hesaplanmakta ve uygulanmaktadır. Dolayısıyla bu fiyatlar Ankara ve 2020 yılı için fiyatlar olup, diğer iller ve ilçeler için fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

3 thoughts on “Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2021 ( İşçilik + Malzeme )”

  1. Pingback: Fayans İşçilik Metrekare Fiyatları 2020 | Bisimetri

  2. Pingback: Dış Cephe Kaplama Fiyatları ve Malzemeleri 2021 | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.