Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatları Ve Kapak Listesi

2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da mutfak dolapları birçok evin gözdesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda, mutfak dolabı metrekare fiyatı kısmına odaklanacağız.Mutfak dolaplarının birçok çeşidi, bulunmaktadır. Bunlar; mdf, laminant, lake, mebran, akrilik mutfak dolapları ve farklı metrekare fiyatları olarak çeşitleniyor. Mdf dolap bu ürünlerin içerisinde en pahalı olduğunu belirtmemizde fayda var.Mutfak dolaplarını diğer birleşeni ise dolap kapaklarıdır.

Bu dolap kapaklarıda üretildiği malzemeye göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Örneğin, akrilik, mebran, akrilik mutfak dolabı kapağınız olabilir. Dolap kapak fiyatları hem kaliteye hem de işçiliğe göre değişilik göstermektedir. Hadi şimdi mutfak dolabı m2 fiyatları listesi daha detaylı bilgiler vermeye.

Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatları Ve Kapak Listesi

Mutfak Dolabı Metrekare (m2) Fiyatları 2020

Mutfak dolabı yaptırırken öncelikle hangi ürünü hammadde olarak kullanacağımızı seçmemiz gereklidir. Çünkü kullanılacak malzeme; akrilik, mdf, lake, mebran gibi mutfak dolabı çeşitlerlerde m2 fiyatlarında ciddi değişikler olmaktadır. Hadi şimdi aşağıda mutfak dolabı fiyatlarına ve diğer bir adıyla mutfak dolabı kapak fiyatlarına bakalım.Mutfak dolabı diğer bir parçası kapaktır ve aslında en önemli parçalarımdan bir tanesidir. Nasıl ki mutfak dolapları çeşitliyse, dolap kapakları da çok çeşitlidir.Bunlar, mdf, balon gibi çeşitlidir. Dolap kapakları fiyatlarına bir bakalım beraber.

Mutfak Dolabı ÇeşidiMutfak Dolabı Fiyatları İşçiliği Fiyatları
Lake Mutfak Dolabı Metrekare1100 TL
Balon Kapak Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatı825 TL
Akrilik Kapak Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatı990 TL
Membran Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatı800 TL
Laminat Kapak Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatı790 TL
Mdflâm Kapak Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatı715 TL
mutfak dolap metrekare fiyatları

Akrilik Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatları 2020

Mutfak dolap çeşitlerinden bir tanesi olan akrilik mutfak dolabı, yüzey kısmının MDF ile kaplanması ile yapılır. Akrilik mutfak dolabının, diğer dolap çeşitlerinden ( Laminant, Membran ) ayıran özellik, yüzeyin çizilmez oluşudur. Dolayısıyla piyasadan birçok kaliteden oluşan farklı akrilik dolaplarını bulmanız mümkündür. 1 yıl Garantili olan akrilik mutfak dolabı metrekare (m2) fiyatı 990 TL den hizmet verilmektedir.

Lake Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatları 2020

Lake mutfak dolapları, mutfak dolaplarında diğer yaygın olarak kullanılandan bir tanesidir. Lake dolaplar boyama yöntemi ile mutfak dolabı haline getiriliyor, bu da doğal olarak lake dolaplarının bakımını ve temizlenmesi zorlaştırıyor. Bu yüzden, lake dolaplarını temizlerken, kimyasal kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda, boyaya zarar verebilirsiniz. 1 Yıl garantili lake mutfak dolabı metrekare (m2) fiyatı 2020 yılı için 1100 TL’den den hizmet verilmektedir.

MDF Mutfak Dolabı Fiyatları

MDF mutfak dolapları, yapısı bakımından hem bütçe anlamında hem de ürün çeşitliği anlamında birçok kullanıcı memnun etmiştir. MDF mutfak dolabı her ne kadar sunta ile karıştırılsa da MDF dolaplar, suntaya nazaran çok daha dayanıklıdır. Birçok kullanıcımızın aklında olan o soruyucu cevaplandırabilirmek için son olarak bisimetri olarak, 1 yıl garantili olan mdf mutfak dolabı fiyatları 715 TL ‘den başlıyor.

Mutfak Dolabı Metretül Hesabı Nasıl Yapılır?

Metretül hesabı aslında çok basit, mesela boydan boya mutfağınızı var. Bir uçtan diğer uca uzaklık 5 metre diyelim. Mutfakta hem alt kısımda hem de üst kısımda çalışmalar olduğu için 5 metreyi 2 ile çarpıyoruz ve metretül hesabını yapmış oluyoruz. Böylece bir mutfak dolabı için metretül fiyatını bulmuş oluyoruz.

Mutfak Dolabı Metrekare Hesaplama ?

Aslında bu hesap metretül hesabından birazcık farklı. Hemen açıklamalım, mesela bir dolabımız var. Bir uçtan bir uca 4 metre olsun, yükseklikler genelde sabittir mutfak dolaplarında ( 60 cm ) diyelim. Birde üst tarafta kullanıcak 4 metre var. Yani toplamda 8 metrekare bir alanım bulunmaktadır. 8*0,6=4,8 metrekare bir alanım anlamına geliyor. Böylece buradan şu sonuç çıkıyor mutfak dolabı metrekare fiyatını 4,8 ile çarparsak sonuç olarak toplamdaki mutfak dolabı fiyatı çıkmış olur. Bu şekilde mutfak dolabı metrekare hesaplama yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir fayans metrekare fiyatları 2021

Sonuç

Sizlere mutfak dolabı metrekare fiyatları ve metretül/metrekare hesabı hakkında geniş bilgiler vermeyece çalıştık. Daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlginizi çekebilir komple ev tadilatı fiyatları 2020

1 thought on “Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatları Ve Kapak Listesi”

  1. Pingback: Özel Ölçü Dolap Yaptırma Fiyatları 2020 | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.