Otomatik Garaj (Kepenk) Kapısı Elektrik Kesintisinde Nasıl Çalışır ?

Otomatik kepenk veya garaj kapısı güvenlik ve görsel amaçlı birçok mesken için mükemmel güvenlik çözümlerinden bir tanesidir. Peki ya bu elektrikle çalışan sistemlerin her zaman istenildiği gibi çalışmayabilir ve otomatik kepenk için manuel açma / kapama ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden sizlere bu makalemizde, elektrik kesintisinden dolayı otomatik kepenk manuel açma gerektiriyor veya otomatik kepenk açılmıyor ise otomatik kepenk elektrik kesintisinde nasıl açılır konusundan bahsedeceğiz.

Table Of Contents

Otomatik Kepenk Nedir ?

Bildiniz üzere, otomasyon sistemlerinin daha çok kullanılmasıyla beraber , manuel yapılan birçok işi, motor gücüne dayalı bir şekilde yapılmaya başlandı. Böylece artık, daha kolay , efektif ve hızlı bir şekilde işlerimizi yapmaya başladık. Bunlardan biriside otomatik kepenk innovasyonu yani motor gücü ile çalışan bir kepenk sistemi olarak düşünebiliriz.

Otomatik kepenk ( elektrikli daraba ) sisteminin 3 parçası bulunmaktadır.

Motor : Otomatik kepenk sisteminin en temel ürünüdür. Elektrik ile çalışmaktadır.

Kumanda : Otomatik kepenk sistemine uzaktan komut vermek için kullanılan cihazdır.

Hammadde : Otomatik kepenk üretilmesi için gereken hammaddeyi ifade eder. Saç, alüminyum kullanılmaktadır.

Aslında bu üç temel ögede otomatik kepenk fiyatları ciddi oranda etkilemektedir. Bu konuda daha fazla bilgi için otomatik kepenk fiyatları sayfamıza bakabilirsiniz. Bu kalemlerin her biri arıza olması durumunda sizler maliyet olarak dönebilir. Daha fazla bilgi için otomatik kepenk tamiri ve otomatik kepenk fiyatları sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Konumuza dönecek olursak, otomatik kepenk veya otomatik garaj kapısını elle nasıl açılır ona bakalım.

Otomatik Kepenk Elektrik Kesintisinde Nasıl Açılır ?

Otomatik kepenkler yukarıda da açıkladığımız üzere, elektrikli motor sistemleriyle çalışmaktadır. Elektrik gittiğinde önümüzde iki seçeneğimiz kalmaktadır. Ya yedek elektrik enerji ünitemiz olabilir UPS gibi, elektrik gitse dahi otomatik kepenk işlevine devam edebilir. Ya da otomatik kapı manuel açma / kapatma özelliği bulunmaktadır, Böylece otomatik kepenk motoru çalışmamasına rağmen, otomatik kepenk istenildiği gibi açılıp kapanabilir. Yani otomatik kepeğe kumandasız müdahale edebilirsiniz.

Diğer bir durum ise acil durumlarda mesela, kapının ile duvar arasına herhangi bir cismin sıkışmasına göre, otomatik kapı koruma gereği kendini direk olarak geri açar. Bu özellikler her otomatik kepenk sistemlerinde bulunmayabilir. Her zaman istediğimiz gibi çalışmayan bir sistem için mutlaka bu özelliklere sahip bir otomatik kepenk alınması gerekmektedir.

Bisimetri olarak, otomatik kepenk veya garaj kapısı için zincir veya ip bağlı yöntemlerimizle elektrik kesintisi olsa bile açmanıza ve güvenli giriş çıkış yapmanıza olanak sağlamaktayız.

Otomatik Garaj Kapısı Elle Nasıl Açılır ? ( Otomatik kepenk Kumandasız Nasıl Açılır )

Elektrik kesintisi olması durumunda, elle müdahale, otomatik kepenk/ otomatik panjur / otomatik kapı güvenlik çözümlerine benzer şekilde uygulanabilir. Burada yapılması gereken, bir kilit anahtar yardımı ile sistemin kumandasız açılmaya veya kapatmaya izin vereceğini görebiliriz. Marka ve modelinize göre kumandasız nasıl açacığınızı bilmiyorsanız, bize yazabilirsiniz.

Otomatik kepenk fiyatları , Ankara kepenk tamiri için bizlere ulabilirsiniz.

3 thoughts on “Otomatik Garaj (Kepenk) Kapısı Elektrik Kesintisinde Nasıl Çalışır ?”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.