Otomatik Panjur Nedir : Kepenk Panjur Çeşitleri ve Sistemleri Nelerdir ?

Güvenlik ihtiyacımız yüzyıllardır var. İnsanlar bu ihtiyaçları karşılamak için farklı çözümler getirmiştir. Bu ihtiyaç bazen evimiz, penceremiz, garajımız, ipli veya ipsiz kepenk olarak olarak kullandığımız bir ürün sistemleri olabilir. Bu yüzden panjur ve panjurlu evler ortaya çıkmıştır. Bu makalemizde sizlere panjur nedir ve anlamı panjur çeşitleri , hem motorlu hem de motorlu olmayan ( manuel ) ne demek ve nerelerde kullanılır onlardan bahsedeceğim.

Table Of Contents

Panjur Nedir ?

Panjurlar Eskilerden sadece evlerin pencereleri güneş, insan, darbe, kar, kış gibi durumdan koruyan pencere koruma paletiydi, şimdi ise kullanım alanı genişleterek garaj kapılarında kullanılmaya başlayan bir koruma sistemidir. Bu şekilde panjur ile soruyu cevaplamış olduk.

Panjur Çeşitleri Nelerdir

Panjur çeşitleri genelde evin pencerelerde ve garaj kapısı otomatik monoblok olarak kullanılmaya başlanmıştır. O yüzden panjur çeşitleri eski ve yeni tip olarak sayabiliriz. Panjur metrekare fiyatları ne kadar olduğunu öğrenmek ve hangi panjurları sistemleri neden kullanmanız gerektiği için lütfen bizimle bizimle iletişime geçiniz.

Panjur Bu Hale Nasıl geldi ?

Panjur aslında kelimeli anlamında ilk defa yapılmadı. Bundan öncede panjur sistemleri farklı alanlarda kullanılıyordu. Peyderpey geliştirek bu noktaya kadar getirildi. Öncelikle, ipli ev panjur sistemleri ortaya çıkıp ve birden endüstriye yayılmaya başlandı.

Otomatik Panjur

Yukarıda açıkladığımız gibi panjur ne demek belirttik. Eski dönemlerde güç sadece insanların kollarındaydı, ama motorların ortaya çıkmaya başlamasıyla motorlar artık daha hızlı ve efektif olmaya başladı. Motor sistemleriyle beraber artık çok fazla insan eli değmeden, motorlu panjur birçok işimizi hızlı ve efektif bir şekilde yapmaya başladık. 2000 yılına gelmeden önce, panjurlara otomatik motor eklenerek otomatik kepenk yapıldı. Artık bundan sonra otomatik panjur sistemleri olarak birçok ihtiyacımız karşılamaya başladı. Otomatik kepenk fiyatları için ilgili sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Bu makalemizde sizlere otomatik ve otomatik olmayan panjur çeşitleri açıkladık ve ne demek olduğunu ele aldık. Panjur konusunda daha fazla detay bilgiyle ulaşmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.