Panjur Nedir : Çeşitleri Nelerdir Ne İşe Yarar ?

Güvenlik ihtiyacınımız yüzyıllardır var. İnsanlar bu ihtiyaçları karşılamak için farklı çözümler getirmiştir. Bu ihtiyaç bazen evimiz, penceremiz, garajımız olabilir. Bu yüzden panjur ortaya çıkmıştır. Bu makalemizde sizlere panjur nedir , panjur çeşitleri , nerelerde kullanılır ve size ne işe yarar onlardan bahsedeceğim.

Panjur Nedir ?

Eskilerden sadece evlerin pencereleri güneş, insan, darbe, kar, kış gibi durumdan koruyan pencere koruma paletiydi, şimdi ise kullanım alanı genişleterek garaj kapılarında kullanılmaya başlayan bir koruma sistemidir. Bu şekilde panjur nedir cevaplamış oluyoruz.

Panjur Çeşitleri Nelerdir

Panjur çeşitleri genelde evin pencelerinde ve garaj kapısı olarak kullanılmaya başlanmıştır. O yüzden panjur çeşitleri olarak sayfabiliriz.

Panjur Bu Hale Nasıl geldi ?

Panjur aslında kelimeli anlamında ilk defa yapılmadı. Bundan öncede panjur farklı alanlarda kullanılıyordu. Peyderpey geliştirek bu noktaya kadar getirildi.

Otomatik Panjur

Otomatik Panjur Nedir ?

Yukarıda açıkladığımız gibi panjur ne demek nedir belirttik. Eski dönemlerde güç sadece insanların kollarındaydı, ama motorların ortaya çıkmaya başlamasıyla motorlar artık daha hızlı ve efektif olmaya başladı. Motor sistemleriyle beraber artık çok fazla insan eli değmeden, motorlu panjur birçok işimizi hızlı ve efektif bir şekilde yapmaya başladık. 2000 yılına gelmeden önce, panjurlara otomatik motor eklenerek otomatik kepenk yapıldı.

Panjur Ne İşe yarar?

Panjur, yukarıda belirttiğimiz üzere güvenlik amacıyla garaj kapıları, pencerelerde bolca kulllanılmaktadır. Her zaman temelde yapılan amacımız güvenlik açıklığını kapatmak için yapılmıştır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× Teklif Al