Renkli Beton ( Renklendirilmiş Saha Betonu )

Zeminlere uygulanan betonları mukavemetini arttırmak için bazı uygulamalar yapılmamaktadır. Renkli beton yöntemi ise aynı saha veya zemin betonların mukavemetini arttırmak için yapılmaktadır. Dolayısıyla bu makalemizde sizlere renklendirilmiş saha betonu ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Renkli Beton Nedir ?

Renkli beton, kısaca beton zeminleri üzerine aşınmayı önleyici ve görselleri arttırıcı bir zemin uygulamasıdır. Hem farklı renk hem de yatay ve dikey uygulanabilmektedir.

Renkli Beton Avantajları Nelerdir ?

Renkli beton biraz da önce bahsettiğimiz gibi öncelikle estetik sonrasında korezyon önleyici olarak beton zeminlere destek olmaktadır. Bunun haricinde aşağıdaki özellikle bulunmaktadır.

  • Kolaydır ve opsiyoneldir.
  • Zemini ağır yüklerden korur.
  • Zeminin aşınmasını engeller.
  • Darbeleri önler.
  • Daha az temizlik ihtiyacı sağlar.
  • Renk tercihleri ile güzel görünüm katar.

Renkli Beton Nasıl Yapılır ?

Hazır beton üzerine, seçilen renk pigmenti ile hazırlanan karışım sürülerek beton renklendirilir. Ama öncelikle zemin gözden dikkatlice incelenmelidir. Eğer beton düzgünse; kullanım amacına göre beton katkı malzemeleri kullanılır.

Sonuc

Bu makalemizde sizlere renkli beton konusunda detaylı bilgi verdik. Daha fazla bil için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Saha Betonu Nedir [2023]

Bu makalemizde, İnşatlarda zeminlere bolca uygulamalarını gördüğümüz saha betonu konusunda değineceğiz. Uçtan uca başlayıp nedir,…

Read More

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir