Su Kaçağı Tespiti Ankara | Cihazla ( Kameralı ) Kaçak Bulma ( Tespiti ) Hizmetleri

ankara su kaçağı tespiti

Bu sayfamızda su kaçağı tespiti Ankara ili için değerli bilgiler vermeye çalışacağız. Su kaçak tespiti konusunda birçok faydalı bilgiler elde edeceksiniz.

Su kaçağı nedir ?

Su kaçağı ( su kaçağı )  bilinmeyen veya bilinen bir sebepten dolayı suyun gitmesi gereken yerden gitmezse, su kaçakları olmaktadır. Su kaçağı belki de en baş ağrıtıcı problemlerden bir tanesi olan ciddi bir sorundur, çünkü tesisatı bazen kırmak gerekebilir bu yüzden kırmadan kaçak su tespiti yapabilmek önemlidir. Su kaçakları olmasının birçok nedeni var. Dolayısıyla biz bu su kaçağı bulma üzerine gideceğiz.

Su kaçakları Neden olur ?

Aslında su kaçağı nedenleri arasında en çok karşılaşılan problem, kalitesiz su tesisat ve malzemeleridir. Tabi bunun yanında, su kaçağına sebep olan diğer nedenler de bulunmaktadır. Bunlar, beklenmeyen iç patlama, derz dolgu eskimesi, fayans kırımı, tuvalet-banyo fayans, derz dolgularını açılması ve vana gibi suya engelleme yapan malzemelerin kırılma, eskimesi veya oksitlenmesi su kaçağına yol açan sebeplerden bazılarıdır. Asıl konumuz olan Ankara su kaçak tespiti konusunda geçelim.

su kaçağı Tespiti Sorun Mudur ?

Su kaçağı eğer zamanında önlem alınmaz ise ciddi sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin duvarınız boyası atabilir, su kaçağı olan yerden duvar veya diğer satın aldığınız ürün zarar görebilir veya su kaçağı aşağıdaki komşunuza zarar verebilir. Bu yüzden doğru zamanda su kaçağı tespiti yapılması önemlidir. ( Aletle  )Cihazla su kaçağı tespiti veya diğer bir ismiyle termal kamera ile su kaçağı tespiti nasıl yapacağımızı göstereceğiz.

ankara Su Kaçağı Tespiti Servisi

Su tesisat kaçağı tespiti etmemiz için öncelikle göz ile muayene yapılır. Aslında su tesisat kaçağın nerede olduğuna göre bu işlem değişiklik göstermektedir. Örneğin aşağıdaki bazı durumlara bakalım; 

 • Pis su kaçağı tespiti
 • Üst Kattan Su Akması / Su Sızması
 • Duvardaki soğuk su  kaçak tespiti
 • Banyo Fayans arası su sızıntısı
 • Fayans altından su kaçıyor

Tuvaletten alt kata su kaçması gibi durumlarda göz ile muayene yaparak rahatlık su tesisat kaçağı aranabilir ve termal kameralı ile su kaçağı tespiti yapılabilir.

Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti

Termal kamera ile su kaçak tespiti farklı adlarda başka yerlerde görebilirsiniz, su kaçağı bulma aleti yani Kameralı su kaçağı tespiti (bulma) belki en iyi ve en etkili çözümden bir tanesidir. Hem de genel anlamda fiyatı daha efektiftir, diğer taraftan gereksiz kırım ve söküm den kurtulmuş oluyorsunuz. Robotla su kaçağı tespiti aslında çok basit bir işlem, cihazını ilgili yere tutarak, su sızıntının olabileceği yerden gelen sinyalleri dinlemek yeterlidir. Bu cihaz bize su sızıntısı / su kaçağı ile ilgili tüm bilgileri açık ve net gösterecektir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapılmalı mı ?

Bu yöntem şu şekilde çalışmaktadır. Bir yerde su kaçağı var ama tesisat kaçağı tespit edeceke yeterince cihaz veya tecrübe yok, Ankara su tesisatçısı  hemen çağırdınız, usta geldi. Sonra usta en iyi tahmini yaptı, dedi ki şurada hata var, siz su tesisatçının söylediği su kaçağı tamiri uyguladınız ama bir su sızıntısı tespiti hala devam ediyor. Bu durumda ustayı tekrar çağırdınız ve benzer olarak tekrar en noktasal su kaçağı tespiti  yaptı ve tekrar en iyi ihtimalle birçok yeri kırmadan tesisat tamiri gerçekleştirirdiniz. Ama zaman ve paranız bitmiş oldu. Bu yöntem geleneksel olarak işleyen ama cihazla su kaçağı tespiti göre başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali yüksek olan bu can sıkan bir çözümdür. 

Ankara Su kaçak Bulma Servisi

Ankara Su Kaçağı bulma servisi fiyatlarına göz atalım. 

Su Kaçağı tespit fiyatı Ankara

Eğer tesisat içerisinde su kaçağı nerede, olduğunu yaklaşık bilirse fiyatlatlaımız daha makul olmaktadır. Aslında sıcak veya soğuk su farketmeksizin ankara su kaçağı buluruz yeter ki bize kaçak ile ilgili her şeyi söylemeniz yeterli. Eviniz veya tesisatınız ne kadar geniş ve karmaşık ise su kaçağını bulmak bir o kadar zor olabilir. Böylece kameralı su kaçağı bulma beklediğinizden çok daha hızlı da çözülebilir. Su kaçağı tespiti fiyatları Ankara için hemen bizi arayınız.

Kameralı su kaçak tespit Fiyatları

Yukarıdaki gibi kamera ile su kaçağı tespiti hizmet yapabilir ve  su kaçakları tespitini yapabilir. Her iki çözümde sonuca hızlı ve kırmadan dökmeden tesisat su kaçağı tespiti yapar. Böylece cihazlı su tesisatçısı işinizi çok daha kısa sürede yapabilir.

Kameralı su kaçak tespiti hızlıca yapar ve bir sonraki adımda işinizi daha kolaylaştırız. Burada ki temel mantık tesisat içinden akan suyun soğukluk farkıysa yerini tespit etmemizi sağlamaktadır. Su kaçak tespiti fiyatları ise yine alanın büyüklüğü ve yerine göre değişmektedir.

 

Sonuç

Yukarıda sizlere, cihazla su kaçağı tespiti Ankara ili ilgili çözümleri, kameralı su kaçak tespiti fiyatları konusunda derin bilgiler aktardık. Bu konuda daha fazla bilgi istiyorsunuz.

 

Ankara Su Kaçağı Tespiti Hizmet Noktalarımız

 • Su Kaçağı Tespiti Ankara Keçiören
 • Su Kaçağı Tespiti Ankara Yenimahalle
 • Su Kaçağı Tespiti Ankara Sincan
 • Su Kaçağı Tespiti Ankara Batıkent
 • Su Kaçağı Tespiti Ankara Etimesgut
 • Su Kaçağı Tespiti Ankara Dikmen
 • Su Kaçağı Tespiti Ankara Çankaya
× Teklif Al