Su Kaçağı Tespiti Ankara | Cihazla Su Kaçak Bulma

Bu sayfamızda su kaçağı tespiti Ankara ili için değerli bilgiler vermeye çalışacağız. Su kaçak tespiti konusunda birçok faydalı bilgiler elde edeceksiniz.

Su Kaçağı Tespiti Ankara | Cihazla Su Kaçak Bulma

Su kaçakları nedir ?

Su kaçağı ( sukaçağı )  bilinmeyen veya bilinen bir sebepten dolayı suyun gitmesi gereken yerden gitmezse, su kaçakları olmaktadır. Su kaçağı / tıkalı kanalizasyon tıkanıklığı belki de en baş ağrıtıcı problemlerden bir tanesi olan ciddi bir sorundur, çünkü tesisatı bazen kırmak gerekebilir bu yüzden kırmadan kaçak su tespiti yapabilmek önemlidir. Su kaçakları olmasının ve  birçok nedeni var ve su kaçağı nasıl çözüleceğinin de birçok yöntemi vardır. Dolayısıyla biz bu su kaçağı bulma üzerine gideceğiz.

Kaçaklar Neden Olur ?

Aslında su kaçağı sorun nedenleri arasında en çok karşılaşılan problem, kalitesiz su tesisat ve malzemeleridir. Tabi bunun yanında, su kaçağına sebep olan diğer nedenler de bulunmaktadır. Bunlar, beklenmeyen iç patlama, derz dolgu eskimesi, fayans kırımı, tuvalet-banyo fayans, derz dolgularını açılması ve vana gibi suya engelleme yapan malzemelerin kırılma, eskimesi veya oksitlenmesi su sızıntısı yol açan sebeplerden bazılarıdır. Asıl konumuz olan Ankara’da su kaçağı tespiti konusunda geçelim.

Su Kaçağı Tespiti Sorun Mudur ?

Su kaçağı eğer zamanında önlem alınmaz ise ciddi sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin duvarınız boyası atabilir, su kaçağı olan yerden duvar veya diğer satın aldığınız ürün zarar görebilir veya su kaçağı aşağıdaki komşunuza zarar verebilir. Bu yüzden doğru zamanda tesisat kaçak bulma işlemi yapılması önemlidir. ( Aletle  )Cihazla su kaçağı tespiti veya diğer bir ismiyle termal kamera ile su kaçağı tespiti nasıl yapacağımızı göstereceğiz.

Su Kaçak Tespiti Ankara Servisi

Su tesisat kaçak tespiti etmemiz için öncelikle göz ile muayene yapılır. Aslında su tesisat kaçağın nerede olduğuna göre bu işlem değişiklik göstermektedir. Örneğin aşağıdaki bazı durumlara bakalım; 

  • Pis su kaçağı tespiti
  • Üst Kattan Su Akması / Su Sızması
  • Duvardaki soğuk su  kaçak tespiti
  • Banyo Fayans arası su sızıntısı
  • Fayans altından su kaçıyor

Tuvaletten alt kata su kaçması gibi durumlarda göz ile muayene yaparak rahatlık su tesisat kaçağı aranabilir ve termal kameralı ile su kaçağı tespiti yapılabilir.

Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti

Termal kamera ile su kaçağı tespiti farklı tanımla başka yerlerde görebilirsiniz, su kaçağı bulma aleti yani Kameralı su kaçağı tespiti  belki en iyi ve en etkili çözümden bir tanesidir. Hem de genel anlamda fiyatı daha efektiftir, diğer taraftan gereksiz kırım ve söküm hizmet kaleminden kurtulmuş oluyorsunuz. Böylece tesisat içindeki tıkanıklığı açma işlemi yapmadan da tespit edebiliriz. Robotla su kaçağı tespiti aslında kanalizasyon kanal tıkanlıklığı ve görüntülenme çok basit bir işlem, cihazını ilgili yere tutarak, su sızıntının ( su kaçağının ) olabileceği yerden gelen sinyalleri dinlemek yeterlidir. Bu cihaz bize su sızıntısı / su kaçağı ile ilgili tüm bilgileri açık ve net gösterecektir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapılmalı Mı ?

Bu yöntem şu şekilde çalışmaktadır. Bir yerde su kaçağı var ama tesisat kaçağı tespit edeceke yeterince cihaz veya tecrübe yok, Ankara su tesisatçısı  hemen çağırdınız, usta geldi. Sonra usta en iyi tahmini yaptı, dedi ki şurada hata var, siz su tesisatçının söylediği su kaçağı tamiri uyguladınız ama bir su sızıntısı tespiti hala devam ediyor. Bu durumda ustayı tekrar çağırdınız ve benzer olarak tekrar en noktasal su kaçağı tespiti  yaptı ve tekrar en iyi ihtimalle birçok yeri kırmadan tesisat tamiri gerçekleştirirdiniz. Ama zaman ve paranız bitmiş oldu. Bu yöntem geleneksel olarak işleyen ama cihazla su kaçağı tespiti göre başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali yüksek olan bu can sıkan bir çözümdür.  

Ankara Su Kaçak Bulma Servisi

Ankara Su Kaçağı bulma servisi fiyatlarına göz atalım. 

Su Kaçağı Tespit Fiyatı Ankara

Eğer tesisat içerisinde su kaçağı nerede, olduğunu yaklaşık bilirse fiyatlarımız daha makul olmaktadır öncesinden bir su tesisatçı ihtiyacınız bulunmaktadır. Aslında sıcak veya soğuk su farketmeksizin Ankara su kaçağı buluruz yeter ki bize kaçak ile ilgili her şeyi söylemeniz yeterli. Eviniz, tesisatınız, kanalizasyon,  ne kadar geniş ve karmaşık ise su kaçağını bulmak bir o kadar zor olabilir. Böylece cihazla kameralı su kaçağı tespiti beklediğinizden çok daha hızlı da çözülebilir. Su kaçağı tespiti fiyatları Ankara için hemen bizi arayınız.

Daha fazla bilgi için Ankara su kaçağı tespiti fiyatları makalesine göz atabilirsiniz. 

Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları Ankara

Yukarıdaki gibi termal kameralı su tesisatçı, su kaçağı tespiti hizmet yapabilir ve  su kaçakları tespitini yapabilir. Her iki çözümde sonuca hızlı ve kırmadan cihazla su kaçağı tespiti dökmeden tesisat su kaçağı tespiti yapar. Böylece cihazlı su tesisatçısı işinizi çok daha kısa sürede yapabilir.

Kameralı su kaçağı tespiti için hızlıca yapar ve bir sonraki adımda işinizi daha kolaylaştırız. Burada ki temel mantık tesisat içinden akan suyun soğukluk farkıysa yerini tespit etmemizi sağlamaktadır. Su kaçağı tespiti Ankara fiyatları ise yine alanın büyüklüğü ve yerine göre değişmektedir. Kanal açma ve tesisat borularında olabilecek muhtemel hatalar için aşağıdaki görüntüleme yapılan alana bakabilirsiniz. 

Su Kaçak tespit Cihazı İle Ne Yapılır ?

Günlük hayatta kullanılan gider borularında %25 oranında  borularının 1/4 oranında tesisat kaçağı meydana gelmektedir. Tadilat yapılan dairelerde çoğunlukla tesisat sorunlarıyla karşılamamız muhtemel. Genellikle banyo/tuvalet tavanında çok fazla rastlanan su sızıntıların temel nedeni tesisatçı ustaları işinin hakkını vermemesidir. Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip , ve eğitimini almamış kişilerin problematik bir ortam yaratmasına sebep olmaktadır. Fayansları/duvarı ve diğer muhtelif yerleri kırmadan tespit yapan ustalarımız  sızıntısının başladığı yeri tespiti akabinde  sonra tamir için gerekli çalışmayı başlatarak problemnizi çözer. Su kaçaklarında en önemli şey bilgidir,  Sizin vereceğiniz bilgiler çok değerlidir.  

Örneğin mutfakta yeni bir musluk vardır kaçağın ne zaman olduğunu tam olarak belirtirseniz, su kaçaka tespiti çok daha kolay olmaktadır. Randevulara zamanında giden Ankara servislerimiz  sızıntının nereden geldiği bulmak için ciddi çaba sarfedecektir.  Su sızıntısının sebebinden bağımsız bize tam olarak doğru bilgiler verilirsen biz ne pahasına olursa olsun bu kaçağı eninde sonunda kameralı sistemlerle bulacağız. Her ne kadar yaptığımız görünmeyeni görmek olsa da  olsa da çalışmalarımızın tamamı sizi vakit ve özellikle maddi kayıplardan kurtarmaktır.  Bizim en büyük farkımız  diğer tesisatçı olarak bilinen kişilerden özellikle kaçak bulurken kullandığımız kameralar gibi yılların getirdiği tecrübe birçok şeyi artık bizlere ezberletmiş oldu. O yüzden ustalarımız bilgi tamdır, biz yaptığımız işe gücen duyduğumuz gibi sizlerin de duymaya davet ediyorum.

Genelde temiz su tesisatı içinde gelen su kaçağı, alt katta ikamet eden komşunun duvarında, banyosunda ve diğer alanlarda kendini gösterir. Bunun temel nedeni suyun bu alandan sonra gideceği yeri bulmuş olması, bunları genelde tuvalet ve banyo tavanlarında görüyoruz. Bu gereksiz israf hem size hem de komşunuza ciddi zarar verebilir, çünkü hem faturınızı kabartabilir hem de alt komşunun duvardan doğan zararı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer evde su kaçağı olduğundan şühe duyuyorsanız, mutlaka bir tesiatçı çağırmanız ve kaçak var mı yok mu tespit etmesi gerekmektedir. Kısaca değindiğimiz bu konuda, daha fazla bilgi almak için aşağıdaki makalemizi okuyarak kolayca su kaçağı tespiti cihazı ve işlemleri konusunda ücretsiz destek alabilirsiniz.

Açma Ve Görüntüleme Hizmeti

Su kaçağı genelsek olarak da çözülen bir işlem olmasına rağmen maliyet ve iş gücü anlamında sizleri yoracaktır. Çünkü gereksiz kırım / döküm ve zaman kaybı, bununla beraber suyun zarar verdiği alan artacaktır. Uzman ekiplerimizde evlerde veya ofislerde herhangi su kaçağı olduğunda kolayca tespiti ediyor. Sadece mesken olarak değil birçok alanda sizlere destek olmak için varız. Yukarıda sizlere, cihazla su kaçağı tespiti ilgili çözümleri, kameralı su kaçak tespiti fiyatları konusunda derin bilgiler aktardık. Bu konuda daha fazla bilgi istiyorsunuz. Eğer kendiniz kırmadan evde su kaçağı nasıl tespit edilir diye anlamak isterseniz, ilgili makalemize gidebilirsiniz. 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.