Taş ev Maliyeti ve modelleri 2021

Bilindiği gibi taş evler yüzyıllardır insan yaşamında bulunan ve barınmamızı sağlayan bir ev tipiydi. Hazır beton yani kimyasalların çıkmasıyla beraber , yani kiremit, tuğla vb taş eve olan rağbet azaldı ve taş evler artık bir nostalji ve güzel görünüme sahip lüx evler olarak devam etti, işte bu yüzden sizlere taş ev maliyeti ve modelleri hakkında bilgi vereceğim. Bu bilgilere ek olarak, taş ev nasıl yapılır , taş ev ne kadar , anahtar teslim fiyatları vs konularında da bilgi veriyor olacağım.

Table Of Contents

Taş Ev Nedir ?

Aslında taş ev, değerli bildiğimiz taşlarla beraber evin kaba olarak yapılmasına taş ev demekteyiz. Bu evler, görünümü hem nostaljik hem de lüxtür.

Taş Evlerin Belirli Boyutları Var mıdır?

Aslında taş evleri istediğin büyüklükte yapabiliriz, misal genellikle en çok tercih edilen ;

 • 150 metrekare taş evi,
 • 100 metrekare taş evi,
 • İhtiyaca özel taş villa,
 • Taş ve ahşap evler,
 • Taş köy evi ,
 • Tek katlı taş evi,

Olarak en çok tercih edilmektedir. Siz hangisini tercih ediyorsunuz? Taş ev yapmak bize ait seçmesi size, hala karar veremediyseniz bize ulaşabilirsiniz.

Taş evler hakkında

Gerek ihtişamlı ve lüx görünüşlerinden ve sağladığı avantajlar, herkesin istediği taş evler nasıl yapılır? Sorusu aşağıdaki makalemizde yanıtladık. Lütfen sırasıyla okuyuz.

Taş Evlerin Neden bu kadar değerli ?

Taş evler, kullanılan taş bağlı olarak; dayanıklı, uzun ömürlü ve hiçbir kimyasal madde bulaşmayan taş evler, yazın serin ve kışın sıcak olurlar. Yani izolasyonu içerdiği taş sağlamaktadır. Taş ev yapım aşamasında geçmeden en önemli husus, taş eviniz için kullanacağınız taş, bu taş hepsinden öce gelir, eğer bu taş için aklınızda soru varsa bize sormaktan çekinmeyiniz. Çünkü taşın ustası olarak sizlere en iyi yanıtı veririz, böylece taş evin yapılacağı yere göre hem taş seçimi hem de planlama yapılır.

Taş ev nasıl yapılır?

Öncelikle ev nereden yapılacak ise, evin yapılacağı alan ziyaret edilir çevresel koşullara toprak yapısına iklime bakılır, böylece evin içerisinde kullanıcılak taş netleşmiş olur. Sonrasında evin projesi çizilir ve taş tipine göre belirli planlamalar yapılır. Yaşanılan yere göre ve seçime göre evin yalıtımının gerçekten iyi olması gerekmektedir. Sizlere bahsettiğimiz gibi ev yazları soğuk, kışları ise sıcak olmaktadır, bunun temel sebebi evin muhteviyatındaki yalıtım ve taşların içeriğinden kaynaklanmaktadır. Evin projesi çizildikten sonra artık evi aşağıdan yukarıya doğru taş evi yapmalıyız. Yani dış duvarlar için harç kullanmalısınız ve harç taşın yapışması için ideal bekleme süresini aşmaması gerekir. Taşın ince ince dizerken, taşı yapacak ustasının öncesinde bu işi yapması ve evi özel ve güzel göstermesi gerekli, çünkü ev dıştan çok daha güzel görünmesi gerekmektedir.

Ek olarak, Bütünlüğün sağlanması , dış görünüşün güzel olması içinse sıvanın düzgün uygulanması gerekmektedir aksi durumda hoş olmayan görüntüler ile karşılaşabilirsiniz işte bu yüzden işinin uzmanı ustalarla çalışmanız gerekmektedir. Teknik olarak detaylara çok girmeden, su, elektrik, bağlantı noktaları için belirli alanlar bırakmalısınız.
Eğer gereksiyse uygun yerlerde ise kolonlar koyabilir ve bunları uygun taş modellerle örebilirsiniz.

Daha çok göze çarpan noktalarda ise örneğin pencere /pervaz kenarları kenarları için normalde kullandığınız prüzsün soft taşlar kullanılmalıdır. Taştan bağımsız olarak çatı katı için ahşap çözüm yapabilirsiniz.

Velhasıl, geçmişe baktığımızda o otantik, görünümü özlediğinizi biliyoruz, işte bu yüzden biz bu mirasımızı ileri dönemlere aktarmak için taş evler konusunda sizlere profesyonel destek oluyoruz.
Ustalığınıza güvendiğiniz eğer bir iş yeri varsa oraya yaptırabilirsiniz, aksi durumda bisimetri sizim ihtiyacınızı çözecektir. Çünkü uzman ustalarımızın yıllardır bu işi yapmaktadır.

Taş ev Maliyeti Hesaplama

Taş ev fiyatları inanılmaz şekilde ihtiyaca göre değişmektedir, yani şimdi bizi arayıp, taş ev yaptırmak istiyorum, fiyatı ne kadar olur diye sorarsanız, buna cevap vermemiz imkansız çünkü taş ev maliyetleri çok değişkendir. Taş evler fiyatları konusunda sizlere biraz daha detay vermeye çalışacağız. Taş ev maliyet hesaplama yöntemlerini sizlere göstereceğiz.

Taş Ev Maliyeti 2021

Taş ev maliyeti, öncelikle sizlerin ne istediğinize göre değişir, bu evler öncelikle normal evlerden çok daha uygun olmaktadır, çünkü temelde evler kırsal alanlara yapıldığı için bu evlerin toplamında maliyetine etki eden arsa fiyatları da uygun olmaktadır. Taş ev yapımı maliyeti 2021 için aşağıdaki fiyat hesaplama yöntemimize bakınız.

Anahtar Teslim Taş Ev Fiyatları

Bilindiği gibi taş ev yaptırmak demek, birçok inşaat kalemiyle muhattap olmak demektir. Yani, tüm malzemesinden tutunca taş ustaların seçimi, nakliyesi, zamanlaması vs vs çok fazla iş bulunmaktadır. Bu yüzden tüm bu işlerle ilgilenmek ve yapmak hem zaman hem de maliyet kaybına yol açabilir, bir usta gerçekten işini iyi yaparken diğerleri batırabilir. Bu yüzden tek elden yani, anahtar teslim taş ev yaptırmak çok daha efektif ve risksiz olmaktadır. Anahtar teslim taş ev fiyatları için lütfen iletişime geçiniz, çünkü fiyatlar ihtiyacınıza göre ciddi oranda değişmektedir.

Taş Ev Yapımı Maliyeti ( Doğal taş ev m2 fiyatları 2021 )

Taş ev yapmak ve maliyetini bilmek için bazen metrekarelik hesaplamalar yapabilir yalnız burada önemli olan standart bir taş ev mi talebiniz var yoksa sizin kendi talepleriniz mi var? Eğer bu farkı ayırabilirsek. Taş ev m2 maliyetini sizlere verebilir. Genelde evler yukarıdada belirttiğimiz üzere ;

 • 150 metrekare taş ev,
 • 100 metrekare taş ev

Eğer standart bir taş evlerin yapılması isteniyorsa ve fiyatları konusunda bilgi almak istiyorsanız. Lütfen bize danışınız. Sizlere doğal taş ev konusunda detaylı bilgiler aktarabiliriz.

150 metrekare taş ev maliyeti 2021

Eğer 150 metrekare taş ev maliyeti ne olur diye merak ediyorsanız, öncelikle tam olarak ne istediğiniz netleştirmeniz gerekmektedir. Temelde eğer standart bir ev yaptırmak istiyorsanız evin nerede olacağına ve lokasyona fiyatları ciddi değişmektedir. Misal maliyet kalemleri ise ; Aşağıdaki iş kalemleri ev maliyetiniz ciddi olarak etkilemektedir.

 • Taş ev yapımı için taş maliyeti
 • Binanın çatı ve çatı yapısı
 • Mimarı projesinin karmaşıklığı
 • Binanın ahşap işleri
 • İç ve dış kapılar
 • Dekorasyon beklentisi
 • Isıtma sistemleri
 • Taş ev işçilik
 • Varsa şömine

Taş Ev Modelleri ve Fiyatları

Taş ev yaptırmak istiyorsunuz, istediğiniz gibi taş ev modelleri yaptırmanız olasıdır, teknik olarak mümkün olan herşeyi sizler için yaparız. Örnek verecek olursak, tek çift katlı , villa tarzı , köy evi tarzı , doğal görümlü ev… gibi farklı seçenekleriniz bulunmaktadır.

Taş duvar evler, normal günümüzlere göre birçok avatajları olduğu size belirtmiştik. Artık o konunun daha görsel hali üzerinden gidecek olursak, sizlere taş ev modelleri albümü yaptık, aşağıda Türkiye ve dünyadan farklı taş örneklerini topladık ve sizlerin karşınıza çıkardı. İhtiyacınız olan tek şey beğendiğiniz modeli bize söylemeniz. Böylece taş ev maliyetini ve yapımı konusunda biz aksiyon alıyor olacağız. Taş ev proje örnekleri ve daha fazla bilgiler için lütfen iletişime geçiniz. Hayaliniz gerçekleştirelim.

Sonuç

Makalemizde sizlere taş ev maliyeti ve modelleri konusunda detaylı bilgiler aktardık. Daha fazla bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1 thought on “Taş ev Maliyeti ve modelleri 2021”

 1. Pingback: Taş Ev Yapımı ve Fiyatları 201 | Bisimetri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.