100 M2 Subasman Maliyeti 2022

Bu makalemizde sizlere 100m2 subasman maliyeti konusunda detaylı bilgi veriyor olacağız. Yapının zemini ve temeli arasındaki olması gereken koruyucu tabakaların bulunmaması halinde yapıların çok ciddi zararlar görmesi olasıdır. Bu kapsamda subasman çözümleri, yapıların kot farkını koruyarak zemin yüzeyinden daha yüksek bölgeye ulaşmasını sağlar ve dışarıdan gelebilecek yapıyı olumsuz yönde etkileme potansiyeline sahip olan zararlar engellenir. Subasman betonu, özel olarak hazırlanmış bir yapıya sahiptir ve dışarıdan gelebilecek başta sıvı teması gibi etkilerden yapı zeminini korur. Aynı zamanda su basman betonu, uzun süreli dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahip olmalıdır. Günümüzde su basmanı çözümleriyle ilgili en çok merak edilen konuların başında m2 maliyeti gelmektedir. Özellikle prefabrik, müstakil ve villa tipi konutlar için oldukça önemli olan subasman çözümlerinin koruyucu etkisi tahmin edildiğinden çok daha geniştir.

Ücretsiz Teklif Al

Sizler için online teklifi aktif hale getirdik, tek tuşla teklif al.


Bisimetri – Ankara ( İnternete Özel %10 İndirim )

Ankarada zeminler için subasmanı hizmeti vermektedir.

Su Basmanı nedir?

Subasman, temel olarak “soubassement” sözcüğünden türetilmiş ve günümüzde su basmanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Temel anlamda yapının kot farkının ifade edilmesi ya da bina eteğinde koruyucu bir zeminin oluşturulmasına anlamına da gelmektedir. Aynı zamanda sıvı temasından kaynaklanan sorunlara karşı bir çözüm vadediyor olması nedeniyle günümüzde su basmanı, su basma tehlikelerine karşı yapıların korunması anlamını da taşımaktadır. Özellikle bazı proje ve planlarda önceden öngörülemeyen sıvı teması sorunlarına karşı bu yöntem zorunlulukla kullanılmaktadır.

Su Basmanı Maliyeti

Su basman maliyeti konusunda temel belirleyici metrekarelik maliyetlerdir. Dolayısıyla hesaplama yapılırken m2 maliyeti üzerinden maliyet hesabı gerçekleştirilmelidir. Örneğin 60 m2 kare bir alan için subasman maliyet hesaplaması daha düşük alan kaplayan yapılara göre daha fazla olabileceği gibi daha yüksek alanla ihtiyaç duyulan yapılar için daha düşüktür.

100 m2 Subasman Maliyeti 2021

Subasman maliyetleri konusunda bahçe ve duvar ölçülerinin de önemi son derece kritiktir. 2021 yılında 100 m2’lik subasmanın maliyeti ortalama olarak 30 Bin Türk Lirası civarındadır.

50 Metrekare Subasman Maliyeti 2021 

50 metrekarelik bir alan için subasman maliyeti hesaplarken 2021 yılında temel ölçüt metrekare fiyatıdır. Günümüzde 50 metrekarelik bir alan için subasman inşa edilmesi arzu ediliyorsa maliyet ortalama olarak 17.000 ile 20.000 Türk Lirası arasında farklılık gösterecektir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir