100 M2 Subasman Maliyeti 2023

Bu makalemizde sizlere 100m2 subasman maliyeti konusunda detaylı bilgi veriyor olacağız. Yapının zemini ve temeli arasındaki olması gereken koruyucu tabakaların bulunmaması halinde yapıların çok ciddi zararlar görmesi olasıdır. Bu kapsamda subasman çözümleri, yapıların kot farkını koruyarak zemin yüzeyinden daha yüksek bölgeye ulaşmasını sağlar ve dışarıdan gelebilecek yapıyı olumsuz yönde etkileme potansiyeline sahip olan zararlar engellenir. Subasman betonu, özel olarak hazırlanmış bir yapıya sahiptir ve dışarıdan gelebilecek başta sıvı teması gibi etkilerden yapı zeminini korur. Aynı zamanda su basman betonu, uzun süreli dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahip olmalıdır. Günümüzde su basmanı çözümleriyle ilgili en çok merak edilen konuların başında m2 maliyeti gelmektedir. Özellikle prefabrik, müstakil ve villa tipi konutlar için oldukça önemli olan subasman çözümlerinin koruyucu etkisi tahmin edildiğinden çok daha geniştir.

Ücretsiz Teklif Al

Sizler için online teklifi aktif hale getirdik, tek tuşla teklif al.


Bisimetri – Ankara ( İnternete Özel %10 İndirim )

Ankarada zeminler için subasmanı hizmeti vermektedir.

Su Basmanı nedir?

Subasman, temel olarak “soubassement” sözcüğünden türetilmiş ve günümüzde su basmanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Temel anlamda yapının kot farkının ifade edilmesi ya da bina eteğinde koruyucu bir zeminin oluşturulmasına anlamına da gelmektedir. Aynı zamanda sıvı temasından kaynaklanan sorunlara karşı bir çözüm vadediyor olması nedeniyle günümüzde su basmanı, su basma tehlikelerine karşı yapıların korunması anlamını da taşımaktadır. Özellikle bazı proje ve planlarda önceden öngörülemeyen sıvı teması sorunlarına karşı bu yöntem zorunlulukla kullanılmaktadır.

Su Basmanı Maliyeti

Su basman maliyeti konusunda temel belirleyici metrekarelik maliyetlerdir. Dolayısıyla hesaplama yapılırken m2 maliyeti üzerinden maliyet hesabı gerçekleştirilmelidir. Örneğin 60 m2 kare bir alan için subasman maliyet hesaplaması daha düşük alan kaplayan yapılara göre daha fazla olabileceği gibi daha yüksek alanla ihtiyaç duyulan yapılar için daha düşüktür.

100 m2 Subasman Maliyeti 2023

Subasman maliyetleri konusunda bahçe ve duvar ölçülerinin de önemi son derece kritiktir. 2021 yılında 100 m2’lik subasmanın maliyeti ortalama olarak 30 Bin Türk Lirası civarındadır.

50 Metrekare Subasman Maliyeti 2023

50 metrekarelik bir alan için subasman maliyeti hesaplarken 2021 yılında temel ölçüt metrekare fiyatıdır. Günümüzde 50 metrekarelik bir alan için subasman inşa edilmesi arzu ediliyorsa maliyet ortalama olarak 17.000 ile 20.000 Türk Lirası arasında farklılık gösterecektir.

Similar Posts

43 Comments

  1. Marhaba,prefabrik ev yaptırmak istiyorum.120 m2 su basmanı yaptırmak istiyorum.Evin çn tarafı 50 cm arka tarafının yüksekliği 80 cm olacak şekilde fiyat rica ediyorum

  2. ANKARA GÖLBAŞI GÖKÇEHÖYÜK KÖYÜNDEKİ ARSAM İÇİN 100 M2 SU BASMANI FİYATI ALMAK İSTİYORUM.

  3. Merhaba hayırlı işler
    Elmadağ Hasanoğlan bahçelievler mahallesindeki bahçemize konteyner altına subasmanı yaptırmak istiyoruz ölcümüz 7×6 metre yani 42 metrekare fazla bir eğim kot farkı yok arka tarafı 10 cm yükseklik düşünürsek ön sağ taraf 70 cm ön sol taraf 25 cm oluyor, malzeme dahil ve sadece işçilik fiyatı alabilirim

  4. Merhaba 60m kare ve yerden 1-1,5 m yüksekte su basmanı yaptırmak istiyorum. kullanılan malzeme özellikleri ve herşey dahil fiyat nedir?

  5. Merhaba 100 M2 prefabrik için şu basman fiyatı alabilirmiyim zemin düz sadece malzeme işçilik haric

  6. Merhaba Polatlı Olukpınardaki bahçe için 100m2 Beton attırmak istiyorum. yükseklik 40cm olacak şekilde fiyat teklifi vermenizi rica ederim.

  7. 70 m2’lik prefabrik ev altı subasmanı,yerden yükseklik 60 cm maliyet neye çıkar yapım aşamasında inşaat demiri kullanılacakmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir